fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Uprawnienia budowlane o specjalności inżynieryjnej mostowej nazywamy skrótowo uprawnieniami mostowymi. Dają one szereg zalet.( http://uprawnienia-budowlane.com/) Niektóre z tych perspektyw dalszej pracy zawodowej to: niezależne funkcje techniczne obejmujące projektowanie lub kierownictwo budową takich obiektów jak kolejowe i drogowe obiekty inżynierskie.

Zakres uprawnień mostowych
Zakres uprawnień mostowych

Uprawnienia mostowe w ograniczonym zakresie

Uprawnienia mostowe bez ograniczeń bezsprzecznie pozwalają projektować lub kierować robotami budowlanymi kolejowych i drogowych obiektów inżynierskich. (http://uprawnienia-budowlane.com/uprawnienia-budowlane) Oczywiście o ile spełniają warunki określone w aktach prawnych t.j ustawa oraz wytyczne do ustawy czyli rozporządzenie szczegółowe.

Nieograniczone uprawnienia mostowe

Uprawnienia mostowe w ograniczonym zakresie istotnie pozwalają na projektowanie lub kierowanie robotami budowlanymi dla przepustów czy też obiektów mostowych z jednym przęsłem którego rozpiętość jest nie większa niż 21 m. Dodatkowo most taki musi być posadowiony na stabilnym gruncie.

Kandydat

W związku z tym niewątpliwie profil kandydata do uprawnień o specjalności mostowej bez lub z ograniczeniem mogą się starać osoby z odpowiednim wykształceniem. (http://uprawnienia-budowlane.com/egzamin/szczegolowy-program) Bezsprzeczne są tutaj studia wyższe. Chociaż nie ma tutaj dyskwalifikacji osób ze średnim wykształceniem. Choć są zobowiązani do czteroletniej praktyki na budowie.

Uprawnienia w specjalności inżynieryjnej mostowej

Niewątpliwie aby wykonywać ten zawód należy zwrócić się do Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. (http://uprawnienia-budowlane.com/program/online) Do egzaminu można przystąpić jedynie po przejściu postępowania kwalifikacyjnego. Kandydat wnioskując o nadanie uprawnień  musi przede wszystkim zawrzeć załączniki. Na koniec pozostaje przejść pozytywnie postępowanie kwalifikacyjne. (http://uprawnienia-budowlane.com/jednolite-akty-prawne/komputer) Konkludując, po zdanych egzaminach należy złożyć wniosek o wpisanie na listę członków samorządu zawodowego.W rezultacie wiąże się to z opłacaniem składek oraz obowiązkiem posiadania odpowiedniej polisy OC.


 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com