fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Specjalność konstrukcyjno-budowlana jest jedną z najchętniej i najczęściej wybieranych specjalności uprawnień budowlanych. Nad wyborem rodzaju uprawnień, które chcemy zdobyć warto zastanowić się jak najszybciej.(uprawnienia budowlane) Z tego względu, iż kierunek studiów ma duże znaczenie. Jeśli chodzi o wyżej wymienioną specjalność potrzebujemy tytuł magistra budownictwa.

Następnym polem do odhaczenia na naszej liście jest praktyka zawodowa. Oczywiście tutaj znów, trwanie praktyki jak i jej zakres jest w całości zależny od rodzaju wybranych uprawnień budowlanych. Później czeka nas cały proces kwalifikacyjny oraz godziny nauki by pozytywnie zdać egzamin, który czeka na nas na końcu. Jedynym niezmiennym elementem jest organ wydający uprawnienia, czyli okręgowa komisja kwalifikacyjna. (informacje na temat egzaminu)

Organizowane są dwa egzaminy w roku, dopinane na ostatni guzik przez Polską Izbę Inżynierów Budownictwa. Pierwsza sesja ma miejsce w maju, a następnie jesienią, w listopadzie. Każdy egzamin odbywa się w miastach wojewódzkich i w obrębie działań izb okręgowych. Sam egzamin podzielony jest na dwie części: pisemną, inaczej testową oraz ustną. Część pisemna analizuje wiedzę kandydata z zakresu prawa budowlanego, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz warunków technicznych. Natomiast część ustna sprawdza kandydata z wiedzy i doświadczenia jakie zdobył na budowie czy też w biurze projektowym. (program do uprawnień)

Koszt uprawnień budowlanych

Koszt jaki będziemy zmuszeni ponieść w pełni zależy od rodzaju uprawnień, o który się ubiegamy. Tak więc uprawnienia odrębne do projektowania i nadzorowania robót budowlanych kosztują 800 zł. Droższe są natomiast, bo aż 1100 zł. uprawnienia łączne do projektowania i kierowania robotami budowlanymi. Powyższe kwoty pobiera się za kwalifikację wykształcenia i praktykę zawodową. Przy opłacie za egzamin nic się nie zmienia, więc też uprawnienia odrębne to 800 zł, a łączne 1100 zł. Natomiast kiedy zajdzie potrzeba ponownego przystąpienia do ustnej części egzaminu to uprawnienia odrębne wyniosą 450 zł., a łączne 600 zł. (egzamin ustny uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com