fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Egzamin na uprawnienia drogowe

Uprawnienia drogowe to uprawnienia budowlane w specjalności inżynierskiej drogowej. (http://uprawnienia-budowlane.com/uprawnienia-budowlane ) Niewątpliwie zalety z posiadania takowych uprawnień to przede wszystkim możliwość pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w dziedzinie prac związanych z budową dróg, autostrad w tym nawet ich projektowanie. Stanowi to niewątpliwą korzyść dla przyszłego pracownika – będzie w stanie kierować jednostką oraz ludźmi mu podległymi.

Egzamin na uprawnienia drogowe
Egzamin na uprawnienia drogowe

Wymagania

Prawo do nadawania takich uprawnień mają organy samorządu zawodowego Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. (http://uprawnienia-budowlane.com/program/online) Można je nabyć tylko i wyłącznie jeżeli mamy odpowiednie wykształcenie oraz zaplecze zawodowe. Kolejną sprawą na drodze po uprawnienia drogowe jest nieodłącznie egzamin zawodowy. Weryfikuje on zdobytą wiedzę w toku kształcenia i to od jego wyniku zależy, czy osoba do niego przystępująca będzie mogła cieszyć się w przyszłości godną uwagi pracą zawodową. (http://uprawnienia-budowlane.com/cennik)

Specjalność inżynieryjna drogowa  nadawana jest bez ograniczeń lub w ograniczonym zakresie. Można je nabyć na przykład do projektowania i kierowania robotami budowlanymi łącznie  lub tylko do kierowania robotami budowlanymi. Istotnie dzięki takim uprawnieniom mamy możliwość pełnić samodzielne funkcje techniczne przede wszystkim takie jak budowa dróg i przepustów z wyłączeniem drogowych miejsc inżynierskich oraz przepustów i dróg wyznaczonych dla postoju i ruchu statków powietrznych. (http://uprawnienia-budowlane.com/egzamin-ustny)

Uprawnienia drogowe a studia

Z pewnością uprawnienia drogowe nie są jednak dla wszystkich. Aby je nabyć należy mieć ukończone studia na kierunku pokrewnym. Jeżeli uprawnienia miałyby dotyczyć jedynie kierowania robotami budowlanymi wystarczy tytuł technika w zawodzie określonym w przepisach dotyczących procedury ich nadania. (http://uprawnienia-budowlane.com/jednolite-akty-prawne.html)Kolejnym krokiem jest praktyka zawodowa. Podobnie do innych uprawnień, kandydat musi się wykazać wnioskując do Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej , na koniec pozostaje jedynie pozytywnie zdać egzamin.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com