fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Egzamin pisemny – uprawnienia budowlane 2018

Egzamin na uprawnienia budowlane składa się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Tylko osoby które uzyskają pozytywny wynik z części pisemnej mogą podejść do części ustnej egzaminu.  Egzamin pisemny przygotowany jest w formie testu z trzema odpowiedziami, wśród których tylko jedna jest poprawna.

uprawnienia budowlane 2018

uprawnienia budowlane 2018

Jak przygotować sie do tej części egzaminu? Najprostszym sposobem jest nauka z naszym programem Uprawnienia Budowlane. Program przygotowany jest w trzech wersjach. Pytania oraz funkcjonalność programu nie różnią się między sobą w poszczególnych wersjach. Są one przygotowane w taki sposób, by ułatwić użytkownikom korzystanie w wygodnej dla nich formie:

  • program na komputer – działa na komputera z systemem Windows, licencja trwa 12 miesięcy i jest przeznaczona na jedno urządzenie, program nie wymaga połączenia z internetem,
  • android – działa na urządzeniach z systemem Android, nie wymaga połączenia z internetem, licencja trwa 12 miesięcy i jest przeznaczona na jedno urządzenie,
  • on-line – działa na każdym urządzeniu, wymaga stałego połączenia z internetem, licencja trwa 6 miesięcy, na jednej licencji możesz logować się z kilku urządzeń.

 

Podpowiedzi rysunkowe

W programie znajdziesz pytania, które pojawią się na Twojej karcie egzaminacyjnej. Do każdego z pytania jest przytoczona podpowiedź, która ma formę zacytowanego aktu prawnego, do którego odnosi się pytanie. Dodatkowo podpowiedzi mają formę rysunkową, co znacznie ułatwia zapamiętywanie poprawnych odpowiedzi.

 

Tryb nauka, egzamin, statystyki

W programie znajdziesz kilka trybów pracy: nauka, egzamin, statystyki. Po wybraniu odpowiedniej specjalności w programie pojawią się wyłącznie akty prawne, których znajomość jest wymagana dla danego zakresu uprawnień. Najlepszym sposobem na dobre przyswojenie wiedzy jest przerobienie wszystkich pytań w trybie nauka. Jeśli czujesz się już pewnie możesz sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując test.

 

Zakres pytań

Na egzaminie zakres pytań nie jest przypadkowy. Prawo dokładnie określa ile pytań zostanie zadanych z konkretnego zakresu. Na przykład dla uprawnień projektowych bez ograniczeń egzamin będzie składał się z 75 pytań, w których znajdą się:

  • 53 pytania z ustawy Prawo budowlane oraz innych ustaw odpowiadających zakresowi specjalności uprawnień budowlanych, o które kandydat się ubiega, a także aktów wykonawczych wydanych na ich podstawie;
  • 15 pytań z warunków bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu robót budowlanych;
  • 7 pytań z postępowania administracyjnego.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na naszej stronie: http://uprawnienia-budowlane.com/egzamin/szczegolowy-program

Dlatego najlepiej skupić się na ustawach i rozporządzeniach podstawowych: Prawo budowlane, Kodeks postępowania administracyjnego, Rozporządzenia dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy, a także rozporządzenia odpowiadające danej specjalności (np. dla uprawnień konstrukcyjno-budowlanych będzie to Rozporządzenie w sprawie budynków i ich usytuowania).

Przygotowując się do egzaminu pisemnego warto zaglądać do aktów prawnych. Stanie się to mocną podstawą do dobrego przygotowania do egzaminu ustnego. Nie będzie to trudne, bo przy każdym pytaniu w programie Uprawnienia Budowlane masz zapisane którego aktu to pytanie dotyczy.

 

Egzamin ustny – uprawnienia budowlane 2018

Egzamin ustny przeprowadzony jest w ciągu kilku kolejnych dni po zakończeniu egzaminu pisemnego. Do tej części przystępują tylko osoby które uzyskały pozytywny wynik testu pisemnego. Przystępując do egzaminu wchodzisz do sali, losujesz pytania i masz czas na przygotowanie swoich odpowiedzi. Do dyspozycji Izba daje Ci podstawowe Ustawy, Rozporządzenia i Normy. Wiele Izb pozwala jednak na posiadanie swoich materiałów. Jak pisze nam jeden z użytkowników naszego programu:

„Egzamin zdawałem w Izbie pomorskiej. Na ustnym miałem swoje materiały i to był świetny wybieg, bo wiedziałem co gdzie jest. Nie traciłem czasu na poszukiwanie danego rozporządzenia. Mimo że na sali była Pani która pilnowała aby rozporządzenia zawsze wracały na swoje miejsce to i tak, jak mówili po egzaminie koledzy, ich znalezienie nie było łatwe. Nie warto ryzykować.”

Możesz zaopatrzyć się w takie materiały na naszej stronie. Posiadamy w naszej ofercie:

 

Zakres pytań

Podobnie jak przy egzaminie pisemnym, tu również zakres pytań jest szczegółowo narzucony odgórnie. Na przykład na egzaminie na uprawnienia projektowe wylosujesz 8 pytań, w tym:

  • 1 pytanie z umiejętności praktycznego posługiwania się przepisami prawa;
  • 3 pytania z umiejętności praktycznego stosowania wiedzy technicznej przy wykonywaniu praktyki zawodowej;
  • 3 pytania z zakresu specjalności uprawnień budowlanych, o które kandydat się ubiega,
  • 1 pytanie obejmujące część praktyczną, polegającą na wykonaniu zadań projektowych albo rozwiązaniu zagadnienia z zakresu prowadzenia budowy

Więcej informacji na ten temat na naszej stronie: http://uprawnienia-budowlane.com/egzamin/szczegolowy-program

 

Segregator

Na naszej stronie możesz zakupić segregator z Jednolitymi Aktami Prawnymi. Jako jedyni na rynku posiadamy akty jednolite, co znaczy że wszystkie zmiany jakie są wprowadzone do ustaw i rozporządzeń znajdziesz w danym akcie. Na stronach konkurencyjnych serwisów akty są jedynie przeniesieniem aktów ze strony sejmu. Jesli potrzebujesz takich materiałów to możesz je wydrukować za darmo ze strony http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/home.xsp

Nasz segregator warto zakupić już na etapie przygotowania do egzaminu pisemnego. Ucząc się bowiem do testu będziesz mógł odwoływać się do aktu w segregatorze i zaznaczyć najpotrzebniejsze rzeczy. Ułatwi Ci to odnalezienie odpowiedzi na zadane pytanie na egzaminie ustnym.

Koszt takiego segregatora to zaledwie 130 zł. Segregatory sprzedajemy w pakietach z naszymi programami. 

segregator Jednolite Akty Prawne

segregator Jednolite Akty Prawne

Program Jednolite Akty Prawne

Możesz również zakupić program Jednolite Akty Prawne. Program w wersji NA KOMPUTER umożliwi Ci samodzielne wydrukowanie aktów, które uznasz za konieczne.

Program Egzamin ustny

Dodatkowo jako jedyni na rynku W GRATISIE udostępniamy Ci pytania na egzamin ustny, które opracowane są na podstawie pytań egzaminacyjnych z ostatnich pięciu lat.

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0