fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Tradycyjna boazeria w nowoczesnej odsłonie

Boazeria była w latach 80 popularnym materiałem wykończeniowym. Pokoje i korytarze były pokrywane właśnie listwami drewnianymi, pomalowanymi lśniącym lakierem. Zazwyczaj wykonywane były z drewna sosnowego. (program uprawnienia architektoniczne)

Tradycyjna boazeria
Tradycyjna boazeria

Również dzisiaj można przedstawić boazerie w nowym świetle, ale nie musimy jej zdzierać ze ścian i tworzyć nowe powierzchni. Stara boazeria odpowiednio wykończona będzie dodawała nowoczesnego efektu. Jednym ze sposobów otrzymania nowoczesnego i estetycznego wyglądu jest pomalowanie boazerii na odpowiedni kolor. Oczywiście najpierw musimy przygotować powierzchnię poprzez jej zmatowienie, a później pokrycie danym kolorem. Wiele osób w celu uzyskania boazerii w stylu skandynawskim pokrywają ją białym kolorem.

Można również pokusić się o szary, pudrowy, czy beżowy. Jeśli ktoś chce zachować naturalny kolor drewna powinien wybrać takie drewno jak sosna i świerk. Efektywnymi deskami będą propozycję wykonane z drewna egzotycznego. Niektóre z nich można zastosować również w pomieszczeniach narażonych na wilgoć. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Różnorodne efekty z wykorzystaniem boazerii- nowoczesne aranżacje wnętrz

Boazeria bardzo ładnie prezentuje się w sytuacji, gdy nie wszystkie ściany pokryte są właśnie tym materiałem. Bardzo dobrze komponuje się z gładkim tynkiem. Boazeria sprawdza się jako element dodatkowy do wykończeń wnętrz, a nie jako materiał główny. (akty prawne do egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Bardzo ciekawą propozycją są również panele wykończone drewnem. Niektóre propozycje składają się z kostek i desek o różnej wielkości, które zestawione są w przestrzenną mozaikę.

Boazeria  jest ciekawym pomysłem na różnorodne aranżacje dzięki stylowi vintage. Współcześni projektanci eksperymentują z kolorami i materiałami, tak więc  boazerię zestawia się w przeróżnych wersjach kolorystycznych, fakturach i kształtach. (akty zgodnie z wykazem Izby Architektów)

Nie należy zapominać również o odpowiednim wykończeniu ścian oraz podłóg listwami przypodłogowymi. Każdy detal bowiem wpływa na wygląd pomieszczeń.

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com