fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Nieprawidłowe ogrzewanie jedną z przyczyn zanieczyszczenia powietrza

Nieprawidłowe ogrzewanie budynków jest często wskazywane jako jedna z przyczyn zanieczyszczenia powietrza. W rzeczywistości, w której przywiązujemy coraz większą wagę do ekologicznego życia, czystego środowiska i zdrowego powietrza, nie może być na to miejsca. Zanieczyszczenia powietrza mogą między innymi wynikać z używania przestarzałych, niewydajnych pieców czy z palenia śmieciami. Z pomocą przychodzi nam (i środowisku) termomodernizacja budynku. (akty zgodne z wykazem Izby Inżynierów)

Termomodernizacja budynku

Termomodernizacja budynku a wymiana kotła grzewczego

Termomodernizacja budynku czyli na przykład wymiana pieca lub zmiana sposobu ogrzewania domu to nie tylko ekologia, ale i wiele oszczędności. Aktualnie na rynku znajdziemy wiele nowoczesnych rozwiązań, które ograniczą bądź w ogóle wyeliminują emisję szkodliwych spalin. Pod lupę warto wziąć przede wszystkim kwestię wymiany kotła grzewczego. To właśnie on ma największy wpływ na koszta eksploatacyjne. Wymieniając go na nowocześniejszy model, nie tylko obniżymy wspomniane koszta, ale i zadbamy o ekologiczny sposób ogrzewania naszego domu. (testy uprawnienia architektoniczne)

Właściwa termomodernizacja budynku

Właściwa termomodernizacja budynku ogranicza zużycie ciepła ułatwiając tym samym utrzymywanie właściwej temperatury przy mniejszym niż zwykle zużyciu paliwa. Aby dobrze się do niej przygotować i poprawnie ją przeprowadzić musimy zorientować się w temperaturze powierzchni budynku przy pełnym ogrzewaniu. Miejsce, w którym ciepło przyrasta w znaczny sposób może być luką dla uciekającego ciepłego powietrza. Duże straty ciepła w budynkach powodują często tak zwane mostki cieplne. Aby zlikwidować taki mostek i pozbyć się konsekwencji jego istnienia należy uszczelnić dziurę bądź zapewnić dodatkowe ocieplenie. (programy do uprawnień budowlanych)

Podsumowanie

Podsumowując, zapewnienie czystego, ciepłego i przede wszystkim zdrowego powietrza, nie jest procesem ani prostym, ani szybkim. Nie jest to niestety wyłącznie wymiana starego pieca na nowy, choć od tego warto zacząć. Potem należy zająć się identyfikacją miejsc odpowiedzialnych za straty ciepła i je zlikwidować. Tylko w takiej sytuacji będziemy mogli mieć pewność, że wymiana pieca nie poszła na marne i od tego momentu będziemy oszczędzali pieniądze na ogrzewaniu. Na tym właśnie polega termomodernizacja budynku. (więcej ciekawostek znajdziesz na naszym blogu)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com