fbpx
Aplikacja
Uprawnienia budowlane

Systemy wspierające zarządzanie

Systemy wspierające zarządzanie w branży budowlanej

Dane opublikowane przez Główny Urząd Statystyczny wskazują, że w Polsce przeszło 53 tysiące przedsiębiorstw deklaruje rozwijanie się systemów wspierających zarządzanie, do których należą CRM i ERP. Opublikowany przez GUS raport dotyczący wykorzystanie informacyjno – kumunikacyjnych technologii w latach 2018 w przedsiębiorstwach wskazuje, że na terenie Polski odnotowano ponad 53 tysiące firm, które zadeklarowały rozwój wspierających systemów zarządzania. Są to przede wszystkim rozwiązania Customer Relationship Management – CRM oraz Enterprise Resource Planning  – ERP.  (segregator egzamin ustny uprawnienia) 

Systemy wspierające zarządzanie w branży budowlanej
Systemy wspierające zarządzanie w branży budowlanej

Inwestowanie w nowoczesne rozwiązania

Obecnie przedsiębiorcy kupują coraz to bardziej nowoczesne i dojrzałe rozwiązania, które pozwalają szybciej odzyskać z inwestycji zwrot. Pojawia się tu taki sam mechanizm, jak w przypadku dostępowych technologii do Internetu. Na terenie Polski Internet jest szybszy, niż np. na terenie Niemiec. Ma to związek z tym, że o ile dokonywano wcześniej w Niemczech inwestycji w miedzianą technologię, to u nas obecnie cały czas inwestuje się środki finansowe w światłowodowe lepsze technologie. Wzrost inwestowania w nowoczesne systemy ERP można zauważyć analizując dane podane na portalu Statista.com. Wskazuje on, że z roku na rok coraz więcej środków przeznacza się na rozwój systemów zarządzania i nadal tendencja w przyszłych latach będzie wzrostowa.  (program egzaminu na uprawnienia)  

Systemy zarządzania w publicznych administracjach

Główny Urząd Statystyczny przyjrzał się inwestycjom, jakie prowadzą publiczne administracje. Wyniki pokazały, że ich poziom informatyzacji nie odbiega wiele od poziomu, jaki obserwuje się w przedsiębiorstwach. W 2019 roku na obszarze Polski aż 51,1% jednostek publicznej administracji korzystało z systemu do zarządzania ERP. Najlepsze wyniki w związku z wprowadzeniem ERP uzyskano na terenie województwa mazowieckiego, śląskiego oraz świętokrzyskiego. W tych miejscach odsetek jednostek publicznej administracji, która wykorzystywała ERP wynosił kolejno poziomy 58,4%, 59,9% oraz 56,9%. Najniższy odsetek odnotowano w województwach lubuskim, lubelskim oraz opolskim, gdzie wyniki kształtowały się odpowiednio na poziomie 40,9%, 44,4% i 44,4%. (uprawnienia budowlane kontakt) 

Transformacja cyfrowa

Od kilku lat porusza się temat związany z cyfrową transformacją, jednak obecnie widać, że stała się ona realną potrzebą. W badaniu GUS najbardziej popularne branże, które zadeklarowały rozwijanie się systemów wspierających zarządzanie to handel oraz naprawy.  (uprawnienia budowlane 2022) Trzecie miejsce na podium zajęła branża budowlana. Wynik, jaki odnotowała to 5211 przedsiębiorstw, co stanowi 38,07% firm z sektora budowlanego. W rankingu na drugim końcu znalazła się też branża zajmująca się naprawą oraz konserwacją komputerów i komunikacyjnego sprzętu, elektryczna energia, ciepło, gaz i działalność ubezpieczeniowa oraz finansowa. Zdecydowanie to właśnie branża handlowa wyprzedza już od kilku lat pozostałe branże w związku ze skalą inwestowania w technologie i innowacje. Jest to wynikiem z pewnością dużej konkurencji na rynku handlowym i zmianą podejścia klientów w związku z pojawiającymi się technologiami.  (uprawnienia budowlane program) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Telefon wskazujący poradnik dla egzaminu na uprawnienia budowlane
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com