fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Formowanie zachowań i postaw robotników


Formowanie zachowań oraz postaw robotników, jak i ich gruntowanie bywa układem długim i skomplikowanym. Majster budowlany jest tu postawiony w sytuacji trudnej. Bywa on bardziej powiązany i zainteresowany powstającą konstrukcją niż ekipami pracowników. Musi więc mieć na uwadze, że jego pomocnikiem w formowaniu dobrych postaw jest brygadzista jaki posiada z pracownikami lepsze, stałe i codzienne kontakty. Stworzono specjalnie dla majstrów użyteczne rady, jakich branie pod uwagę raczej pozwoli na sukces własny majstra i wszystkich pracujących dla niego i z nim:
-warto mieć na uwadze, że stosunki wśród-ludzkie jakie widnieją we wspomnianej ekipie, posiadają duży wpływ na przebieg i rezultaty robót, (uprawnienia budowlane kontakt)
-dobrze jest pamiętać, że oddziaływanie na pracownika będzie przynosiło lepsze rezultaty, jak zachodzi wśród ekipy, z jaką na co dzień działa,
-lepiej, aby ekipa nie ulegała zmianom za często, warto starać się o integrację wszystkich pracowników,
-warto na wstępie zaznaczyć, że praca jest zespołowa i taka sama jest odpowiedzialność za równo za porażki jak i sukcesy. (uprawnienia budowlane 2021)

System kar i nagród
System kar i nagród


Pochwały i nagrody


-Nagradzaj i chwal nie jedynie pojedyncze jednostki ale pełną ekipę, sprawi to lepszą integracje,
-pamiętaj, że lepiej wyjdzie za częste chwalenie za nawet najmniejsze rzeczy niż przesadne karanie. Brak nagrody jest odczuwalny jako kara, (uprawnienia budowlane program)
-warto być obiektywnym wedle każdego, jeśli ktoś faktycznie zasłużył na pochwałę i dobre słowo, warto je mówić na głos, brak uznania od majstra dąży do mniejszej aktywności ekipy,
-warto karcić i nagradzać zaraz po zaszłej sytuacji,
-trzeba nadzorować równą i rytmiczną robotę,
-należy zrezygnować z reguły „dziel i rządź”, bo niszczy ona stworzone relacje wśród pracowników,
-mów robotnikom na bieżąco wszystkie istotne aspekty, jakie dotyczą pełnej ekipy,
-każdy popełnia błędy, więc przyznanie się do niego przez majstra przed ekipą doda mu jedynie szacunku, bo ekipa zobaczy, że nie zachowuje się jak tchórz, (akty prawne uprawnienia budowlane)
-warto przeprowadzać oceny robotników co jakiś czas i im to mówić. Pamiętać trzeba o pomyłkach, ale też o tych pozytywnych aspektach.


Majster budowlany


majster budowlany jako kierownik ekipy ma informować swoich ludzi o ich ocenach. Warto takie oceny wykonywać systematycznie, co w praktyce rzadko się sprawdza. Nie sprzyjają temu realia budowlane oraz to, że ekipy pracowników często ulegają gwałtownym zmianom. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Nawet patrząc na te aspekty, majster ma przeprowadzać oceny, chociażby dla samego siebie, żeby sam sobie mógł ich porównać. Ocenianie robotników wiąże ze sobą najważniejszą wychowawczą część, czyli instrument wychowawczy w postaci kar i pochwał. Tak samo kara jak i pochwała powinny zadziałać mobilizująco na efekt pracy wszystkich z ekipy. Będzie to spełnione, kiedy będą zachowane wszystkie główne założenia, o jakich majster musi wiedzieć i mieć na uwadze. Najważniejszym aspektem jest to, by pracownik dokładnie wiedział za co jest karany lub chwalony. Dlatego trzeba do tego przystępować od razu po sytuacji, gdzie to zaszło, aby uniknąć nieporozumień.


Kary i pochwały


Doświadczenie wiele razy pokazało, zresztą nie jedynie w aspektach budowy, że w przypadku pracy z ludźmi, warto jest stosować kary i pochwały. Wzięło się to stąd, że skorzystanie z kary powinno w łatwy i zauważalny sposób ukazać zmianę zachowania na lepszą. Niestety czasem te zmiany są krótkotrwałe, wtedy trzeba podjąć bardziej radykalne kroki. (program egzaminu na uprawnienia) Robotnik z czasem przyzwyczai się do kar i będzie patrzył na nie jak na normalną kolej rzeczy, po zrobieniu jakiegoś błędu. Przez to warto wprowadzić układ nie tylko kar, ale też pochwał. Będzie on wiedział, że nie będzie jedynie karany, a też nagradzany, co może skutkować na plus jego wydajności. Należy więc jasno i czytelnie mówić pracownikom jak kary i pochwały będą wyglądać, kiedy mogą występować i że definitywnie należy się do nich stosować. W modernistycznej psychologii i pedagogice dokładnie mówi się, że strach przed karą to nic dobrego i nie poprawi pracy pracowników. Ale świadomość tego, że taka kara może się pojawić to już co innego. Dlatego tak istotne jest, aby nie stosować samych kar, które kojarzą się negatywnie, a kary i pochwały, które wyrównują ten balans.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com