fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Farby dekoracyjne używane w pomieszczeniach wewnątrz domu, nadają malowanym ścianom wyjątkowy efekt. Jest on możliwy dzięki składnikom dodawanym do standardowej farby malarskiej, może to być na przykład brokat, piasek lub wiórki metalu. (uprawnienia budowlane konstrukcyjno-budowlane) Zastosowanie takiej farby pomoże nam uzyskać efekt betonu, kamienia, drewna, aksamitu a nawet metalicznego błysku. Są one świetnym rozwiązaniem jeśli w naszym domu mamy nierówne ściany lub ściany z pęknięciami, rysami i krzywiznami. Najbardziej popularnymi farbami dekoracyjnymi na rynku są farby strukturalne o wykończeniu betonowym, farby tablicowe oraz metalizujące. (uprawnienia budowlane)

Rodzaje farb dekoracyjnych
Rodzaje farb dekoracyjnych

Farby strukturalne

Farby strukturalne łączą w sobie cechy farb zarówno wewnętrznych jak i tych do tynku. Cieszą się one dużą gęstością, dzięki dodaniu drobinek piaskowca, cementu lub włókien z celulozy. (akty uprawnienia budowlane) Dzięki dużej gęstości możemy z łatwością za pomocą szpachelki stworzyć jakieś nietuzinkowe wzory, ciekawe faktury i wypukłości. Możemy za jej pomocą stworzyć efekt naturalnego kamienia na przykład marmuru albo efekt betonu czy piaskowca. Wadą farb strukturalnych jest ich długi czas schnięcia – jest to okres minimum 12 godzin. Często również konieczne może okazać się użycie impregnatu lub lazury, który ochroni naszą dekoracyjną powierzchnię przed przyciąganiem zabrudzeń w postaci kurzu. Odizoluje ją również na działanie wilgoci.

Farby tablicowe

Farby tablicowe to substancje, za których pomocą możemy na ścianie stworzyć twardą, zmywalną powłokę po której z powodzeniem możemy pisać i rysować kredami. Zazwyczaj producenci oferują produkty wodorozcieńczalne w postaci farb akrylowych lub ceramicznych, które w swoim składzie mają sproszkowany wypełniacz. (uprawnienia budowlane elektryczne) Czasami zdarzają się produkty przygotowane na bazie rozpuszczalników, jednak te są rzadziej spotykane na sklepowych półkach. Zaletą farb tablicowych jest ich duża przyczepność i odporność na wszelkiego rodzaju szorowanie, na sucho oraz na mokro. Możemy je zastosować na drewnie, płytach gipsowo kartonowych, tynku oraz na cegle. Kiedyś na rynku dostępne mieliśmy tylko ciemne kolory takich farb, dzisiaj producenci oferują je w całej gamie przeróżnych kolorów i odcieni więc każdy może znaleźć coś dla siebie.

Farby metalizowane

Farby metalizowane tzw. metaliczne są farbami akrylowymi, zmywalnymi, o wykończeniu połyskującym. Efekt połysku i metalicznej poświaty jest możliwy dzięki zastosowaniu pigmentu, który posiada drobinki, wiórki metali. (uprawnienia architektoniczne) Możemy taką farbą pomalować zarówno ściany jak i sufity – nadając pomieszczeniu ciekawy i niespotykany wygląd. Farby te są wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne i czyszczenie. Obecnie na rynku możemy znaleźć farby o różnym stopniu połysku, o różnych fakturach oraz przypominające różne metale. Możemy wybierać spomiędzy efektu miedzianego, stalowego a także mosiężnego. Ich wadą będzie wysoka cena i dość trudna i kłopotliwa aplikacja.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com