fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Egzamin kluczem do zdobycia uprawnień budowlanych

Zdobycie uprawnień budowlanych nie byłoby możliwe bez zdania egzaminu. W jego skład wchodzą dwie części: pisemna i ustna. Najpierw należy podejść do części pisemnej, która ma miejsce o tej samej godzinie i w tym samym dniu w izbach w całej Polsce. Dopiero po uzyskaniu pozytywnego wyniku do egzaminu ustnego. Jego termin ustala się w ciągu najbliższych dni po zdaniu testu. Kolejność zapisów jest alfabetyczna. Dość jednak wprowadzenia, przejdźmy do meritum tego wpisu – jakie są pytania na egzamin na uprawnienia? (jak wygląda egzamin na uprawnienia budowlane)

Pytania na egzamin na uprawnienia – uprawnienia nieograniczone

Przede wszystkim należy pamiętać, że pytania na egzamin na uprawnienia i ich ilość zależą od wybranego przez kandydata rodzaju i zakresu uprawnień. Najwięcej pytań zadaje test na uprawnienia łączne (do projektowania i kierowania pracami budowlanymi) bez ograniczeń – aż 90. 63 pytania dotyczą ustawy o prawie budowlanym i powiązanych z nią przepisów. 18 zadań pyta o warunki bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych. 9 pytań wiąże się z kodeksem postępowania cywilnego. Uprawnienia nieograniczone ale odrębnie do projektowania lub kierowania robotami budowlanymi cechują się egzaminem składającym się z 75 pytań. 53 z nich dotyczą ustawy zasadniczej i powiązanych przepisów a 15 tyczy się przepisów BHP. Ponadto otrzymamy 7 pytań dotyczących postępowania administracyjnego. (materiały do nauki na egzamin do uprawnień budowlanych)

Pytania na egzamin na uprawnienia – uprawnienia ograniczone

Jak łatwo zauważyć, liczba pytań zmniejsza się wraz z obniżaniem wymagań. Z tego powodu na egzaminie na uprawnienia ograniczone łączne znajdziemy 60 pytań. 42 dotyczą ustawy zasadniczej, 15 BHP podczas wykonywania prac budowlanych, 6 postępowania administracyjnego. Starając się o ograniczone i odrębne uprawnienia podejdziemy do egzaminu z 45 pytaniami. 32 zadania dotyczą prawa budowlanego i powiązanych ustaw, 9 pyta o BHP a 4 o postępowanie administracyjne. Identyczną liczbę pytań ma też zresztą egzamin na ograniczone uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi dla osób posiadających tytuł mistrza. (akty zgodne z wykazem Izby Inżynierów) (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com