fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Prostota i funkcjonalność domków  Brda

Ten modny rodzaj domków z czasów PRL-u dalej jest chętnie budowany we współczesnych czasach. Spore grono osób decyduje się na proste domki letniskowe. Model ten wykorzystuje się przez architektów. Ma bowiem prostą bryłę, którą można w pełni wykorzystać. (egzamin ustny uprawnienia budowlane – pytania)

dom typu  Brda
dom typu Brda

Cechy charakterystyczne domków typu Brda

Ta niewielka bryła swoim kształtem nawiązuje do szałasu. Domek  pokryty jest dwuspadowym dachem, który pełni również funkcję ścian zewnętrznych. Dach ten ma swoje zalety, ponieważ z racji ułożenia nie zalega na nim np. śnieg. Sięga on aż do ziemi. Zazwyczaj posiada on kuchnię, sypialnię oraz łazienkę. (akty prawne do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Pomieszczenia są niewielkie, a przestrzeń całkowicie wykorzystana. Bardzo często można spotkać projekty o powierzchni 40 metrów kwadratowych, większe budowle posiadają ok. 100 metrów kwadratowych. Najczęściej domki Brda wykonuje się z drewna.

A może jednak domek Br2

Domek br2 jest nieco inną propozycją, jest mniejszy posiada około 35 m kwadratowych. Konstrukcję szkieletową domku- drewnianą wypełnia się termoizolacją. Na parterze znajdują się salon z aneksem kuchennym, garderoba i łazienka. Zwyczaj model ten posiada dwie antresole nad kuchnią i nad salonem. Jak również taras wyposażony w kominek. Dodatkowo może posiadać pergolę, która swoją geometryczną bryłą dopasowana jest do budynku. Domki te są bardzo dobrze ocieplone, dzięki czemu w zimnych miesiącach nie trzeba zbyt dużo ogrzewać budynku.( informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

W modelach tych mieszczą się 4 osoby. Bardzo często wykorzystuje się w ofercie mieszkaniowej ośrodków wypoczynkowych. Wiele osób decyduję się na budowę tego typu domków w różnych ciekawych miejscach turystycznych dla indywidualnych celów.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com