fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Proces produkcji płyt z wykorzystaniem wibracyjnych stołów

Podczas procesu produkcji płyt z wykorzystaniem wibracyjnych stołów oraz zastosowanie dodatkowego obciążenia może wystąpić tu mechaniczno – pneumatyczne bądź mechaniczne obciążenie. Mechaniczno – pneumatyczne obciążenie to płyta, która obciąża własnym ciężarem beton. Dochodzi tu także sprężone ciśnienie powietrza w gumowych workach. Są one umieszczone pod płytą. Mechaniczne obciążenie to z kolei wibrująca płyta, która od góry danego elementu obciąża beton (nauka do uprawnień budowlanych).

Proces produkcji płyt
Proces produkcji płyt

Cykl produkcyjny podczas produkcji kanałowych płyt

Cykl produkcyjny podczas produkcji kanałowych płyt obejmuje szereg czynności związanych z produkcyjnymi operacjami, jakie należy wykonać. Po pierwsze metalowe formy należy dokładnie oczyścić i nasmarować (testy 2021 uprawnienia). Po tym etapie ustawia się je przeważnie na wibracyjnym stole. W dalszym etapie we formach układa się zbrojeniową siatkę na dole i w tą warstwę nanosi się betonową mieszankę. Po naniesieniu należy ją zagęścić. Do tego celu uruchomiony zostaje wibracyjny stół. Po zagęszczeniu układa się we formach boczne zbrojenia oraz wprowadza się rdzeń. Potem nanosi się kolejną warstwę betonu. Odpowiada ona objętości betonu, jaką mają żebra. Ponownie uruchamia się wibracyjny stół aby go zagęścić. Kolejno we formach układa się górną zbrojeniową siatkę, trzecią warstwę betonu i znowu następuje jego zagęszczenie. Po ukończeniu tego procesu rdzenie wyjmuje się do 1/3 długości. Obciążeniową płytę podnosi się i rdzenie całkowicie wyjmuje się z form.

Jak działa wibracyjny stół?

Wibracyjny stół posiada sztywną oraz silną konstrukcję. Jej nośność wynosi 5 ton (program egzamin uprawnienia 2021). Jest on napędzany za pomocą elektrycznych silników, których moc wynosi 20 kW. Posiada amplitudę 0,4 mm a częstotliwość drgań w ciągu jednej minuty ma wartość 3000. Aby przymocować formy do stołu wykorzystuje się w tym celu kliny albo elektromagnesy. Rdzenie mocuje się w sposób przegubowy do belki poprzecznej na wózku. Podparte są one od drugiej strony rolkami. Po nich przez wózek wsuwa się do formy i w dalszym czasie wyciąga. Urządzenie podnośnikowe podnosi oraz obraca o prawie pionowego położenia wibrującą i obciążającą płytę. Do płyty przymocowuje się wibratory. Takie urządzenie ma duży stopień zautomatyzowania. Steruje się nim z pulpitu centralnego. Pulpit znajduje się w pobliżu wibracyjnego stołu.

Proces produkcji z mechanicznym obciążeniem na wibracyjnym stole

Taki rodzaj urządzenia nadaje się do produkowania płyt stropowych (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów). Mogą mieć one owalne albo okrągłe kanały. Produkuje się je w wytwórniach, w których zastosowanie ma metoda potokowo – agregatowa. Urządzenie składa się z wibracyjnego stołu, wibrująco – obciążającej płyty górnej, z rdzeni oraz z pojemnika na betonową mieszankę, który jest samojezdny. Na takim urządzeniu można wykonać płyty o 6-4-10 owalnych albo okrągłych kanałach, o 6 metrach długości i szerokości wynoszącej 1,2-4-2,0 metra.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com