fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Podczas prac wykończeniowych związanych z balkonem należy dokonać odpowiedniej obróbki. W tym zadaniu najlepiej sprawdzi się wytrzymała blacha, która jednocześnie stanowi dobry rodzaj zabezpieczenia. Istotnie, najważniejsze jest to, aby balkon był trwały (program uprawnienia budowlane). Zatem dobranie niewłaściwego materiału może skutkować korozją i doprowadzić do częściowej destrukcji balkonu. Powstałe zniszczenia będą szczególnie widoczne na krawędziach. W związku z tym to właśnie o nie należy zadbać w odpowiedni sposób.

Obróbka blacharska

Niewątpliwie wygląd i wytrzymałość wykończeń balkonowych zależy od nas samych. Należy jednak przyznać, że konkretna obróbka blacharska jest stosunkowo trudna do wykonania. Jeśli na przykład mały spadek posadzki powoduje problemy z prawidłowym odwodnieniem, wówczas mogą wystąpić liczne problemy. Co więcej, nawet właściwy kąt pochylenia nie jest gwarantem ostatecznego sukcesu (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów). Powstająca korozja obróbki blacharskiej jest spowodowana przede wszystkim przez wodę, która dostaje się pod hydroizolację. Obróbka pęka tym szybciej, im dłuższe jest działanie wody.

Montowanie blach

Podczas montowania blach należy uwzględnić kilka czynników. Należy pamiętać, iż zamontowanie blachy na nierównym podłożu powoduje jej odkształcenie i może skutkować korozją elektromechaniczną. Pomocne może okazać się zastosowanie zaprawy uszczelniającej (egzamin na uprawnienia budowlane). Jej zadanie polega na zaizolowaniu wolnej przestrzeni znajdującej się bezpośrednio pod płytką. Dzięki temu materiały są chronione przed korozją.

Odwodnienie posadzki – sposób na trwałość balkonu

Aby wykończenia balkonu były trwałe należy zadbać o właściwe odwodnienie posadzki. Jest to szczególnie istotne w przypadku starego budownictwa.

Istotnie, celem jest tutaj osiągnięcie jakości zastosowanego rozwiązania. Warto zatem całość wykonać na suchym podkładzie i równej powierzchni. Wówczas kąt nie będzie stanowił problemy, a nam uda się otrzymać pożądany efekt.

Można także skorzystać z innego rozwiązania – dodatkowych profili aluminiowych. Ich zaletą jest fakt, iż można zastosować je niezależnie od rodzaju posadzki (pytania na egzamin ustny do uprawnień). Dodatkowo, zapewniają lepszą ochronę i dają gwarancję, że wykończenie balkonu będzie trwałe i solidne.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com