fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Panele podłogowe do domu

Obecnie na podłogach nowo urządzony domów, kładzie się zazwyczaj panele. Dużymi ich zaletami są: szczególna trwałość, ładny wygląd oraz prosty montaż. Sklepy oferują atrakcyjne panele w przystępnej cenie, to jest kolejną zachętą do wybrania tego materiału wykończeniowego. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

panele podłogowe
panele podłogowe

Jakie panele do kuchni?

Panele do kuchni powinny być szczególnie twarde, o dużej gęstości rdzenia i podwyższonej wodoodporności, ponieważ  w kuchni powierzchnia podłogowa może być narażona na częstszy kontakt z wodą. Wiele modeli paneli jest wzmocnionych poprzez pokrycie krawędzi woskiem. Niektóre modele posiadają również wzmocnienia w postaci specjalnych gumowych uszczelek zabezpieczających przed wilgocią. Niepolecpolecane są do kuchni panele z laminatem o nieregularnych powłokach, ponieważ trudno usunąć z nich np. brud. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Ciekawe propozycje paneli do salonu

Do salonu spokojnie można założyć panele pokryte laminatem o klasie ścieralności AC 2. Ciekawą opcją są również modele posiadające decor do złudzenia przypominający drewno. Tego typu motywy są szczególnie cenione w nowoczesnych wnętrzach. Pokusić się można również o panele nawiązujące swoim wyglądem do kamieni czy terakoty.

Panele na click

Panele na click to propozycje, których montaż polega na wpięciu pióra panelu w wypust drugiego, należy złączyć je pod odpowiednim kątem a następnie wyprostować do momentu uzyskania charakterystycznego kliknięcia. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Praktyczne panele winylowe

Panele winylowe składają się z dwóch warstw. Spodnia warstwa wykonana jest z podkładu korkowego. Czasem zamiast tego materiału stosuje się spieniony PCV. Bardzo ważną cechą jest również ich elastyczność, bo dzięki niej podłoga zyskuje na tej warstwie. Na zewnątrz nałożona jest warstwa wierzchnia, posiadająca nadruk imitujący np. drewno. Można również zakupić panele nawiązujące motywem do płytek ceramicznych, marmuru, czy  kamienia, Dostępnych jest wiele atrakcyjnych wzorów.(uprawnienia architektoniczne – egzamin)

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com