fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Z pewnością powyższy  temat jest bardzo ważny, przede wszystkim dla funkcjonowania dużych zakładów produkcyjnych. Ww. oświetlenia to automatycznie załączające się oświetlenie bezpieczeństwa lub ewakuacyjne. Takie oświetlenie działa po zaniku napięcia elektrycznego (materiały do nauki na egzamin do uprawnień budowlanych). Istotnie, takie obwody oświetlenia awaryjnego należy montować przy dużych inwestycjach, gdzie zanik prądu może powodować zagrożenie życia lub zdrowia  jego użytkowników. W związku z tym jest to szczególnie ważne w lokalach rozrywkowych, kinach czy też filharmoniach.

Nowoczesne oświetlenia awaryjne

Jak długo powinno działać oświetlenie od momentu zaniku napięcia elektrycznego?

Jeżeli chodzi o powyższe zagadnienie, to należy pamiętać, że oświetlenie powinno działać co najmniej dwie godziny od momentu zaniku napięcia elektrycznego. Z kolei oświetlenie bezpieczeństwa powinno działać przez godzinę (egzamin ustny uprawnienia budowlane – pytania). Z pewnością warto zwrócić uwagę na fakt, że w Polsce oświetlenie awaryjne zalicza się do kategorii urządzeń przeciwpożarowych. W związku z tym badanie jego natężenia powinno przeprowadzać się nie rzadziej niż raz w roku. Istotnie, jest to regulowane przez Rozporządzenie.

Poprawne wykonanie oświetlenia dróg ewakuacyjnych

Oczywiście kwestie związane z oświetleniem w dużych obiektach są bardzo ważne. Inwestor powinien zadbać o właściwe oświetlenie drogi ewakuacyjnej oraz strefy  wysokiego ryzyka (uprawnienia budowlane – egzamin). Istotnie, powinien on mieć świadomość, że ponosi odpowiedzialność za właściwe przygotowanie tych kwestii. Jeżeli wymogi określone przez przepisy nie zostaną zrealizowane, wówczas przedsiębiorstwo może zostać powołane do odpowiedzialności.

Tani sprzęt a bezpieczeństwo

Z pewnością nie brakuje inwestorów, którzy szukają oszczędności. Jednak oszczędzanie na sprzęcie nie jest dobrym pomysłem. Istotnie, tani sprzęt zwiększa ryzyko niebezpieczeństwa i może przyczynić się do utraty zdrowia lub życia osób korzystających z danego obiektu. W związku z tym najlepiej jest zakupić nowy i wysokiej jakości sprzęt (więcej ciekawostek znajdziesz na naszym blogu). Dzięki temu unikniemy poniesienia ewentualnych negatywnych konsekwencji w przypadku awarii sprzętu.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com