fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Nowoczesne domy high – tech

Nowoczesne domy high-tech charakteryzują się energooszczędnym materiałem, jeśli chodzi o sam element budownictwa. Wykorzystuje się tutaj również nowoczesne systemy ogrzewania. W ogrodnictwie aspekt hi-tech dotyczy między innymi sposobów sadzenia roślin, ich pielęgnacji, jak również oświetlenia zainstalowanego na posesji. W  aspekcie urządzania domu odnosi się do nowoczesnego sprzętu audio i wideo jak również aranżacji wnętrz. Pojęcie domu high-tech kojarzy się nam z najnowszymi generacjami wystroju oraz designu. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

domy high tech
domy high tech

Projektowanie domów high-tech

Domy high są wykonuje się z energooszczędnych materiałów. Są to projekty modułowe, które szybko można zbudować nawet na trudnym terenie. Większość elementów domu przygotowana jest  w fabrykach. Ściany przybierają kształt sześcianów, które później konstruuje się na wcześniej zbudowanych fundamentach. (gzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Piękne i proste ogrody

Ogrody charakteryzują się prostotą i wygodą. Dominuje w nich minimalizm i porządek. Wcześniej są zaprojektowane i zaplanowane. Przyroda powinna współgrać z inteligentnym wnętrzem domu. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Ogrzewanie domu high- tech

W ogrzewaniu domów wykorzystuje się innowacyjne rozwiązania. Mogą to być modele grzejników wbudowanych w podłogę, czy specjalistyczne piece opalane różnymi materiałami. Bardzo często korzysta się również z odnawialnych źródeł energii. Popularne są między innymi kolektory słoneczne. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Oryginalne sprzęty oraz oświetlenie

Wnętrza high-tech wyposażone są w nowoczesne głośniki oraz sprzęt multimedialny. Są odpowiednio rozplanowane, by zapewnić jak najlepsze efekty wizualne i dźwiękowe. Istotne jest również właściwe oświetlenie. Charakteryzuje się szczególnie oryginalnym designem. Dominują futurystyczne lampy, żyrandole i kinkiety. Używa się energooszczędnych ledowych żarówek dzięki, którym można osiągnąć różne efekty świetlne. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

W  kuchni dominuje nowoczesne umeblowanie, które zaskakuje swoją funkcjonalnością. Bardzo przydatne okazują się modułowe szafki kuchenne z wyciąganymi i obracanymi blatami na wyspie. Pomocne okazują się także zamykane zlewozmywaki dzięki, którym uzyskujemy więcej miejsca na blacie. Ciekawą opcją jest dotykowy ekran na lodówkach czy w innych sprzętach AGD.

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com