fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Nowa nakładka w praktyce

W poprzednim artykule opisaliśmy, w jaki sposób działa specjalna nakładka, jak bardzo może pomóc specjaliście w pracy, a także jakie jest jej przeznaczenie. Dziś chcielibyśmy się skupić na tym, jak nakładka Armacell działa w praktyce i jak wygląda jej zastosowanie. Sprawdźmy! (uprawnienia budowlane kontakt)

Nakładka Armacell cz.2
Nakładka Armacell cz.2

Nakładka w praktyce

Izolacje techniczne dla rur i kanałów wentylacyjnych w budynkach powinny być dobrane w taki sposób, aby ich grubość pozwoliła na spełnienie określonych wymogów technicznych. Zgodnie z teorią, na rurociągach grubość izolacji w pełni zależy od rodzaju systemu (np. centralne ogrzewanie, ciepła woda użytkowa, woda lodowa), a także średnicy rurociągu i jego lokalizacji (wewnątrz lub na zewnątrz budynku, w ścianach lub posadzkach). W praktyce bardzo często zdarza się, że aby sprostać bardzo surowym regulacjom prawnym, izolacja musi składać się z kilku warstw, ponieważ jej grubość przekracza maksymalne parametry dostępnych na rynku otulin. Podstawowa funkcja Autodesk Revit® absolutnie nie pozwala na dodanie izolacji warstwowej. Dzięki nowej nakładce Armacell dla Autodesk Revit® możliwe jest bardzo proste zaprojektowanie izolacji technicznych w taki sposób, aby spełniały one regulacje prawne i zawierały również rozwiązania wielowarstwowe. (uprawnienia budowlane 2022) Producent przygotował dla projektantów gotowe konfiguracje grubości izolacji dla określonych systemów (woda lodowa, wentylacja), które pozwalają w pełni zapewnić zgodność z wymaganiami przedstawionymi w polskich Warunkach Technicznych. Użytkownik może więc w bardzo prosty sposób zaimportować gotową konfigurację do swojego projektu, a także przy jej pomocy zaprojektować izolację rurociągów i kanałów wybranych typów systemu. Szablony z zapisanymi konfiguracjami są dostępne do przeglądu na stronie producenta. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Trzy elementy

Rola projektanta z wykorzystaniem nowego rozwiązania Armacell polega na konfiguracji trzech głównych elementów: wyborze systemu, w którym będzie dodawał izolacje, określeniu konkretnego materiału, z jakiego będą zrobione przewody oraz zdefiniowaniu minimalnych grubości izolacji dla wybranego zakresu średnic rurociągów i kanałów. Dla każdego zakresu średnic rurociągów projektant powinien określić również warstwy materiału izolacyjnego. Następnie specjalista może już skupić się jedynie na rozrysowaniu rurociągów, kształtek i kanałów wentylacyjnych. Izolacja z produktów Armacell o zdefiniowanych dla danego obiektu parametrach będzie dodawana w sposób automatyczny, przy pomocy nowej nakładki. Nowa nakładka Armacell dla Autodesk Revit® pracuje z systemami, jakimi są: Windows 7, Windows 10 i Revit 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, a dostępność aż 18 wersji językowych pozwala na korzystanie z tej wersji przez projektantów z większości krajów europejskich. Lokalne wersje wtyczki zawierają w sobie produkty Armacell, które są dostępne w danym regionie, zatem projektant za każdym razem pracuje z prawdziwymi otulinami i matami izolacyjnym, a nie z tzw. izolacją generyczną. Jak widać warto zainwestować w specjalistyczną nakładkę, żeby ułatwić pracę naszym specjalistom.(program egzaminu na uprawnienia

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.