fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zastosowanie

Powietrzne pompy ciepła powstały w odpowiedzi na ekologiczne potrzeby świata i środowiska. Dzięki nim można zmniejszyć emisję szkodliwych substancji i gazów. Poza tym przyczyniają się do niezależności użytkowników, oszczędzaniu energii, pieniędzy i są bezpieczne w użytkowaniu. Dzięki takim pompom można wpływać na wiele elementów budowli. Chodzi głównie o ogrzewanie, źródło energii oraz instalację grzewczą wewnętrzną. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Zalety powietrznych pomp ciepła
Zalety powietrznych pomp ciepła

Plusy powietrza jako źródła energii

W przypadku powietrza jako źródła energii odnawialnej można mówić w większości o plusach. Wybija się ono nawet przed inne źródła tego typu. Jego głównymi zaletami są takie cechy jak: (uprawnienia budowlane 2021)

 1. brak ograniczenia dostępu;
 2. dostępne dla każdego;
 3. istnieje nad gruntem;
 4. nie trzeba wykonywać specjalnych prac;
 5. unikanie wiercenia;
 6. brak potrzeb kopania w gruncie.

Zalety pomp powietrznych

Warto wymienić również kluczowe zalety samych pomp powietrza. Są one bardzo ważne, ponieważ górują nawet nad rozpowszechnioną już wśród zwykłych użytkowników fotowoltaiką. Kluczowe zalety takiego rozwiązania to: (program egzaminu na uprawnienia)

 1. brak wpływu na otoczenie i środowisko;
 2. minimalne nakłady na serwis;
 3. nie wpływa na otaczającą przyrodę;
 4. jest proekologiczne;
 5. zapewnia nieograniczoną ilość energii cieplnej;
 6. nie potrzeba zgody urzędowej do budowy i korzystania z zasobów naturalnych;
 7. brak wiercenia i kopania w gruncie;
 8. małe koszty przy montażu;
 9. bezpłatne i proste pozyskiwanie powietrza;
 10. nieograniczona dostępność energii przez cały sezon;
 11. brak dodatkowych kosztów spowodowanych pracami w gruncie.

Warto jeszcze dodać, że sam montaż pomp powietrznych jest bardzo szybki, ponieważ przebiega bez zbędnych prac ziemnych. To dodatkowo ogranicza koszty, które trzeba byłoby przeznaczyć na takie prace.

Pompy powietrzne a fotowoltaika

Można się zastanawiać, co się bardziej opłaca. Pompy powietrza czy montaż fotowoltaiki. W końcu obie opcje zapewniają dostęp do „niezależne i prywatnej” energii. W przypadku fotowoltaiki sytuacja jest ciut bardziej skomplikowana. (uprawnienia budowlane kontakt) Nie dość, że sam montaż jest bardziej skomplikowany, czasochłonny i droższy, to nie zawsze da się ją umiejscowić o dobrym miejscu. Aby fotowoltaika działa sprawnie musi mieć dostęp do promieni słonecznych (energii słonecznej). Oznacza to, że aby w pełni cieszyć się z efektów jej pracy, warto montować ją jedynie w dobrze oświetlonych miejscach. Odpadają, więc wszelkie tereny schowane w górach, lasach czy po prostu takie, w których rzadko kiedy pojawia się słońce na dłużej. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com