fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Urządzamy kuchnie w stylu francuskim

Styl francuski wiąże się z elegancją i dobrym gustem. Wykorzystywane są tutaj elementy wysokiej jakości. Jest to miejsce przytulne i niezwykle funkcjonalne. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

kuchnie w stylu francuskim
kuchnie w stylu francuskim

Dominuje tutaj pałacowy szyk, jednak podstawą jest zachowanie umiaru co do dodatków. Najlepiej sprawdzają się tutaj jasne pastelowe kolory, przede wszystkim biel.Biel posiada swoje specyficzne odcienie np. różu, czy błękitu.

Jakie meble powinny pasować do kuchni francuskiej?

Zazwyczaj w centrum kuchni francuskiej znajduje się wyspa, która integruje domowników, tutaj jemy wspólne posiłki i spotykamy się ze znajomymi.

Meble posiadają liczne półki oraz schowki, dzięki czemu wszystkie rzeczy znajdują swoje miejsce, można je schować i kuchnia wygląda uporządkowane. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Przydatny okazuje się duży kamienny blat, dzięki czemu możemy na nim przygotowywać posiłki. W blat wpuszcza się granitowy zlewozmywak, który prezentuje się estetycznie i funkcjonalnie. Granitowe zlewozmywaki są bardzo praktyczne, odporne  na wysoką temperaturę, ścieranie oraz zabrudzenia. Ładnie do tego stylu zlewu pasuje chromowana bateria. Warto pokusić się o eleganckie zestawienia. (program uprawnienia architektoniczne)

W stylu francuskim wykorzystuje się  tak zwany efekt lustrzanego odbicia. Stosuje się  tutaj symetria oraz równowaga. W tej zasadzie wykorzystuje się np. parzystą liczbę poszczególnych sprzętów, czy też dodatków, które są zlokalizowane po przeciwnych stronach. Przykładem mogą być dwie lampy, dwie witryny czy dwa stołki.

Piękne  meble w jasnych odcieniach

Bardzo ładnie prezentują się w stylowej kuchni jasne meble w kremowym kolorze, do tego idealnie pasują proste naczynia.

Dużą kuchnię warto odpowiednio rozplanować, by panował ład i porządek,liczy się tutaj bowiem przede wszystkim estetyka. Brardzo często w kuchni w stylu francuskich występuje porcelana biała, kremowa, czy gładka z czerwonymi zdobieniami. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com