fbpx
Przejdź do treści
program
Uprawnienia Budowlane

Nadzór inwestorski i osoba inspektora

Inspektor nadzoru inwestorskiego jest uczestnikiem procesu budowlanego i powienien posiadać uprawnienia budowlane. O udziale inspektora w procesie budowalnym decyduje inwestor.(uprawnienia budowlane)

Zatrudnienie inspektora nadzoru inwestorskiego jest obowiązkowe, gdy stan prac budowlanych jest wymagający a warunki gruntowe są skomplikowane. Właściwy organ nakłada obowiązek zatrudnienia inspektora. Kiedy budowa jest utrudniona i inwestycja może wpływać źle na środowisko, wówczas odpowiedni organ zapewnia nadzór autorski.(program egzamin uprawnienia 2019)

Inspektor nadzoru inwestorskiego wydaje polecenia kierownikowi budowy i robót budowlanych, odnotowując je w dzienniku budowy.  Wpisy dotyczą zniwelowania wszelkich zagrożeń i błędów. Sporządzenia badań i prób, i sprawdzenia zakrytych obiektów. Zaprezentowania ekspertyz z praca budowlanych i zgodności z prawidłowym zastosowaniem urządzeń technicznych i budowlanych.

Kierownik budowy – czego może zażądać inspektor?

Sporządzenia poprawek i naprawienia błędów występujących podczas robót budowlanych. Inspektor ma prawo do wstrzymania prac budowlanych i wykluczyć nieprawidłowości związane z projektem.(egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Inspektor reprezentuje inwestora na placu budowy i posiada uprawnienia do sprawdzenia prawidłowości czynności budowlanych, zgodności z projektem, przepisami i wiedzą techniczną. Sprawdza jakość wykonywanych prac i produktów budowlanych. Ma to na celu zniwelowanie użycia złych materiałów niedopuszczalnych w prawie budowlanym.( wydrukowane akty prawne na egzamin na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

DARMOWY PORADNIK
Podejdź do egzaminu na Uprawnienia Budowlane

Z poradnikiem otrzymasz wypełniony wzór zbiorczego zestawu praktyk oraz inne dokumenty.

Odkryj wiele ciekawych informacji o promocjach i nie tylko…

Nie zwlekaj, zapisz się do darmowej listy użytkowników i otrzymaj od nas specjalnie przygotowany poradnik.