fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Jakie motywy są modne w nowoczesnych salonach?

Ostatnio bardzo modny był minimalizm zwłaszcza w salonach, jednakże coraz częściej zostaje on przełamany stylem boho, czy kreatywnym eklektyzmem . Coraz częściej wykorzystuje się do aranżacji wnętrz różne nurty pochodzące z całego świata. Wiele osób wyjeżdża w różne ciekawe miejsca, przywożąc ze sobą atrakcyjne ozdoby, dodatki, bardzo często jest to tradycyjne rękodzieło, które jest jedyne w swoim rodzaju.(wybierz swój dostęp do programu uprawnienia budowlane)

Jakie motywy są modne w nowoczesnych salonach?
Jakie motywy są modne w nowoczesnych salonach?

Wykorzystanie naturalnego kamienia w salonie

Wśród materiałów wykończeniowych do salonu zalicza się marmur, granit, trawertyn. Również płytki ceramiczne, blaty z konglomeratu, czy kompozytu są imitowane na naturalny kamień.
W nowoczesnych salonach w 2019 roku króluje również styl etno. Pod tym hasłem kryje się wiele różnych motywów, jednakże wykorzystuje się we wnętrzach wyroby i wzory z różnych części świata, istotny jest także folk, czyli koncentracja na sztuce ludowej. We wnętrzach wykorzystuje się różnego typu wyroby np. wazony, obrazki, talerze wykonane właśnie charakterze wzornictwa. W trendach etno w 2019 roku  dominują przede wszystkim abstrakcyjne wzory geometryczne, stonowane, łagodne palety barw. Popularne są np. wywodzące się z Azji ilustracje na jedwabiu, dalekowschodnie meble oraz trendy wabi-sabi.(programy do uprawnień budowlanych)

Minimalizm w nowej odsłonie

Minimalizm, który do tej pory był bardzo popularny pod postacią bardzo eleganckich, prostych wnętrz, gładkich ścian, czy geometrycznych mebli nieco się zmienia. Jego bardzo prosty charakter zostaje przełamany delikatnymi ozdobami. Gładką biel zastępują kremy i pastele, zamiast betonu wykorzystuje się często naturalny kamień. Wnętrze zostaje coraz częściej przełamana delikatnymi ozdobami.(materiały do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Może jednak maksymalizm?

Osoby preferują właśnie maksymalizm co do stylizacji wnętrz. Charakteryzuje się on przede wszystkim wyraźnymi formami, przeskalowaniem motywów dekoracyjnych. Można tutaj zastosować duże grafiki, plakaty, graffiti na ścianie lub atrakcyjne tkaniny, które stanowią wielką ozdobę danej przestrzeni.
Coraz częściej wykorzystuje się ciepłe kolory do urządzania salonu, jest to już nawet bordo, czerwień, śliwkowy, fiolet, kolor musztardowy, ochra, ceglasty pomarańcz, te kolory wkraczają powoli do wnętrz, szokują nieraz swoim wyrazem i podkreślają temperament właścicieli.(testy uprawnienia architektoniczne)
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com