fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Instalacje sanitarne w publicznych budynkach

Publiczne sanitariaty to pomieszczenia, które są dość specyficzne. Należy zainstalować w nich wiele urządzeń, niż ma to miejsce w łazience w domach. W związku z tym w koszcie całkowitym pracy uwzględnia się czas montażu dla danych produktów. Dodatkowo bierze się też pod uwagę żywotność produktów ze względu na to, że będą one użytkowane przez wiele osób i niekorzystne byłoby dokonywanie wymian urządzeń co kilka miesięcy. W publicznych miejscach mają one za zadanie służyć przez wiele lat.  (segregator egzamin ustny uprawnienia) 

Instalacje sanitarne w publicznych budynkach
Instalacje sanitarne w publicznych budynkach

Oszczędzanie pitnej wody

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się kwestia związana z oszczędzaniem wody pitnej.  Można w związku z tym otrzymać certyfikat zrównoważonego budownictwa albo w związku z zarządzaniem zasobami. Dobór odpowiedniej armatury pozwoli zapewnić jakość wodzie oraz jej wykorzystanie, które będzie zrównoważone. Stopień wydajności armatury, jaką przeznacza się dla obiektów o publicznej użyteczności jest dużo lepszy od najwyżej określonych standardów oznakowań np. Well, Water Label czy WEPLS. Oznakowania te obejmują przede wszystkim urządzenia przeznaczone dla gospodarstw domowych. Wiele projektantów, którzy angażują się w inwestycje o dużych wymiarach takie jak lotniska, biurowce czy obiekty handlowe wolą korzystać z produktów, które są ekologicznym podejściem zgodnie z certyfikatami m.in. HQE, LEED czy BREEAM. Dokonanie optymalizacji ilości przepływania wody i podziału wypływu stanowią przykłady na to, jak można zmniejszyć zużycie wody oraz energii.  (program egzaminu na uprawnienia)  

Zastępowanie gipsowo – kartonowych płyt

Coraz częściej w obiektach o publicznej użyteczności tradycyjne rodzaje płyt kartonowo – gipsowych zastępuje się takimi płytami jak gipsowe, ceglane albo z pustaków, aby wytrzymałość ścian była zagwarantowana.   (uprawnienia budowlane 2022) Dostępne na rynku podtynkowe stelaże można przystosować do każdego wykończenia jednego produktu od 10 do 120 mm. Można zaopatrzyć się także w modele przedłużonych stelaży oraz armatur, które dopasowane są do ścian posiadających grubość 130 mm. Jest to nowatorski rodzaj sanitarnej instalacji, którą trudno wykonuje się ze zbiornikami. (uprawnienia budowlane kontakt) 

Instalacja sanitariatów w publicznych obiektach

Chcąc wpłynąć na oszczędność czasu należy patrzeć na to, jaki produkt montuje się szybko, a jego regulacja powinna być prosta. Fabrycznie nastawione wypływy na najniższym poziomie ograniczają rozpryskiwanie się wody i nie ma tu konieczności regulacji, nawet jeżeli instalujemy kilka produktów koło siebie. Mając na uwadze ochronę wypływ można regulować, aby ciśnienie nie było zbyt wysokie ani zbyt niskie. W takim wypadku dopasowuje się optymalny stopień wypływu zgodnie z kryteriami ekologicznego oznakowania. W natryskowych systemach mogą znajdować się automatyczne rodzaje regulatorów, aby nie musieć już ingerować w dane urządzenie. Natryskowe panele z kolei powinno dostarczać się jako gotowe produkty do instalacji, a umywalkowe baterie powinny posiadać w wyposażeniu wężyki z odcinającymi zamontowanymi zaworami, filtrami oraz zwrotnymi zaworami.  (uprawnienia budowlane program) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com