fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Elewacje budynków

Chociaż branża budowlana cieszy się bardzo dużą różnorodnością, pewne etapy i procesy budowy domów jednorodzinnych, budynków mieszkalnych czy budynków użyteczności publicznej są takie same dla każdego z obiektów budowlanych. Jednym z identycznych procesów dla każdego typu budynku jest zrobienie elewacji. ( program jednolite akty prawne na egzamin uprawnienia )

Elewacja to zazwyczaj pierwsza rzecz, jaka rzuca nam się w oczy, kiedy patrzymy na budynek, który widzimy pierwszy raz. Dlatego tak ważne jest, by była ona schludna i dobrze wykonana. ( materiały do nauki na egzamin do uprawnień budowlanych )

Typy elewacji

Nie da się ukryć, że postęp technologiczny sprawił, iż na rynku branży budowlanej do wyboru ma się całe mnóstwo materiałów. Tyczy się to także tworzyw, z których wykonywane są elewacje.

Nowym trendem w elewacjach jest łączenie różnych materiałów. Choć do niedawna elewacje były jednorodne, dzisiaj można spotkać się z widokiem drewna i cegieł w jednej bryle budynku. Do równie popularnych tworzyw elewacyjnych należą na przykład szło czy aluminium Coraz to ciekawsze połączenia nadają oryginalności budowanym domom jednorodzinnym. (egzamin ustny uprawnienia budowlane – pytania)

Techniczna strona elewacji

W poszukiwaniu jak najbardziej przyciągających uwagę materiałów elewacyjnych, trzeba pamiętać o tym, że elewacja musi przede wszystkim dobrze spełniać wszystkie swoje funkcje techniczne. Jak wiadomo, zewnętrzne warstwy budynku narażone są na różne, często bardzo skrajne, warunki atmosferyczne. Dlatego też istotne jest, aby każda elewacja cechowała się odpornością na deszcz czy śnieg. Większość nowoczesnych fasad budynków posiada wentylację, która wyposażona została w wykładzinę przeciwdeszczową. Wentylacja ta opiera się na specjalnie skonstruowanej szczelinie powietrznej. Znajduje się w niej termoizolacja, która ma działanie ochronne. Warstwa termoizolacyjna w zdecydowanej większość przypadków jest zrobiona z wełny elewacyjnej. To materiał twardy i gruby, a także bardzo wytrzymały. (wydrukowane akty prawne na egzamin na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.