fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Hala hangaru

Budowa hal hangaru w dźwigarami dachowymi kablobetonowymi łączonymi na sucho:

Szerokość hal równa się 34 m, rozmieszczenie podłużne kolumn 7.5 m. (uprawnienia budowlane kontakt) Budowla zrobiona bywa z dwudzielnych kolumn umieszczonych  stopach rodzaju kielichowego, z dźwigarów kablobetonowych wspartych od razy na kolumnach będących w tym samym czasie powierzchnią świetlną i okryciem dachowym. Budowla okrycia dachowego wyższego to kafle kasetonowe o szerokości teoretycznej 7.5 m wsparte od razy na dźwigarach. W okryciu niższym użyto płatwi o szerokości 7.5 wsparte w węzłach niższych dźwigarów i wsparte na nich kafle kasetonowe o szerokości w teorii wynoszącej 5.56m. Mury zewnętrzne były zrobione jako ażurowe kraty o rozmiarach 7.50 x 3.50 m . Na wszystkie rozdziały wśród dwoma kolumnami równają się dwie kraty. (uprawnienia budowlane 2022)

Budowa hal hangaru

Średnica pasa dolnego

Średnica pasa niższego bywa prostokątna. Uzbrojony bywa on sześcioma kablami idącymi po liniach prostych na pełnej długości dźwigara. Pas wyższy bywa teowy. Kable sprężające ten właśnie pas rozmieszczane są w dwóch otwartych rowkach ułożonych w wyższej nawierzchni półek poziomych. Każda kolumna bywa dwudzielna. Średnice bywają prostokątne. Rowki otwarte wyższych pasów, w jakich rozmieszczane są kable tego pasa, idące na odstępach o rozpiętościach 150 cm od frontu dźwigara w normalne kanały. Masa bloku to 0.87 kg, stożka kotwiącego 0.19 kg, a więc masa stali zestawu kotwiącego dla jednego kabla to 1.06 kg. (uprawnienia budowlane program)

Stend

W sytuacji, kiedy w stendzie robiona bywa budowla o rozbieżnych uformowaniach odstępów, przykładowo budowla łukowa, ważne bywa odwracanie co drugiego odstępu co nakłada inną metodę kształtowania. (akty prawne uprawnienia budowlane) Odstępy 1, 3 i 5 kształtowane bywają zwyczajnie, ale odstępy 2,4,6 warto podczas kształtowania obrócić o 180 stopni. Podczas łączenia ze sobą części nie bywa możliwe zapomnienie o ich obracaniu, ponieważ bywa to robione z automatu podczas rozmieszczania ich dobrze do przebiegu, formy pasa. Nie bywa wymagana numeracja zestawów górnego pasa, jak robimy stendy. We wszystkich natomiast zestawach wszystkie kawałki budowli potrafią zostać zmienione obojętnie jakim odstępem o takim samym numerze następnym robionym w tym samym stendzie. Podczas wytwarzania jednak w paru stendach odstępu muszą posiadać cechę stendów, w jakich były zrobione. (program egzaminu na uprawnienia)

Dźwigary

W każdym z dźwigarów, pas wyższy bywa uformowany wedle paraboli drugiego etapu. Sprężeniu ulegają pasy niższe i wyższe, oba tak samo. Kształtowanie odstępów budowli potrafi być robione jednym ze sposobów wspomnianych wcześniej, zestawianie bywa robione metodą sprężania pasów na sucho. Krata zapełniająca dźwigary była dobrana, by idealnie pasowała. W dźwigarach niewypukłych krata bezkrzyżulcowa z kolumnami zestawionymi na sztywno z pasami, w stromych zrobiona bywa ona z kolumn i krzyżulców też zestawionych z pasami i porządnie. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com