fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Znajomość przepisów na egzamin

Aby odpowiednio przygotować się do egzaminu na uprawnienia budowlane należy poznać wiele aktów prawnych (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów). Baza aktów jest bardzo duża. Polska Izba Inżynierów Budownictwa ma 166 aktów. Mniej pozycji, a dokładniej 54 akty posiada Izba Architektów RP. Wiele pytań podczas egzaminu dotyczy znajomości aktów, dlatego też ważne jest, aby odpowiednio je przyswoić. (program z aktami na uprawnienia budowlane).

Znajomość przepisów na egzamin

Jak uczyć się ustawy?

Przygotowując się do egzaminu na uprawnienia budowlane należy bardzo uważnie przestudiować całą ustawę Prawo Budowlane. Kandydat powinien skupić się na tym, co obejmują poszczególne rozdziały, a także starać się zrozumieć całość. Podczas nauki nie można pominąć rozporządzenia dotyczącego warunków technicznych. Dotyczy ono między innymi ulokowania budowli, konstrukcji, a także architektury. Podczas egzaminu wiele pytań może dotyczyć tego właśnie rozporządzenia (materiały do nauki na egzamin do uprawnień budowlanych ). Ucząc się, warto szczegółowo zapoznać się z nim i starać zapamiętać, jak najwięcej informacji.

Kto powinien znać rozporządzenie?

Rozporządzenie powinien znać każdy pracownik oraz kandydat o specjalności mostowej, wyburzeniowej, kolejowej, a także hydrotechnicznej. Przy uprawnieniach mostowych i drogowych należy znać także rozporządzenie w sprawie warunków technicznych. W przypadku uprawnień konstrukcyjno – budowlanych oraz architektonicznych ważna jest znajomość rozporządzenia o warunkach technicznych dotyczących użytkowania mieszkalnych budynków.

Zapamiętaj – ustawa Prawo Budowlane jest bardzo ważna podczas egzaminu!

Aby otrzymać pozytywny wynik podczas egzaminu na uprawnienia budowlane bardzo ważna jest dobra znajomość ustawy (nauka do uprawnień budowlanych). Ustawa jest ważna w każdej specjalności dotyczącej uprawnień budowlanych, jak i architektonicznych. Każdy, kto sprawuje samodzielne techniczne funkcje w branży budowlanej musi działać zgodnie z przepisami ustawy.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com