fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

 Jak zdobyć uprawnienia budowlane

W celu zdobycia uprawnień budowlanych należy wykazać się duża wiedzą z zakresu procesu budowlanego. Pierwszym krokiem do zdobycia tej wiedzy są oczywiście studia. Studia ukierunkowane są na daną dziedzinę, np. budownictwo, inżynieria sanitarna, architektura. Studia trwają zazwyczaj około 4 lat. Prowadzone są w formie dziennej lub zaocznej. To jakie studia wybierzemy nie wpływa na naszą późniejszą pracę zawodową i możliwość zdobycia uprawnień. Prestiż uczelni oraz forma prowadzonych zajęć może być jedynie brana pod uwagę przez naszego przyszłego pracodawcę. Zwłaszcza jeśli zależy nam na pracy poza granicami kraju. Większe szanse na arenie międzynarodowej mamy z dyplomem liczących się tu uczelni.

zdobyć uprawnienia budowlane

zdobyć uprawnienia budowlane

Praktyka inżynierska

Po studiach podejmujemy pierwsze zatrudnienie. Należy zastanowić się głęboko co chcemy w życiu robić. Czy bardziej odpowiada nam praca w biurze czy na budowie. Często nie warto rzucać się na pierwsze lepsze ogłoszenie o pracę. Może warto poczekać na coś, co będzie nas bardziej interesowało. Zastanawiając się nad tym, którą możliwą opcję wybrać możesz oprzeć się o nasze doświadczenia: http://uprawnienia-budowlane.com/blog/wykonawcze-czy-projektowe-ktore-uprawnienia-wybrac

Praca w branży budowlanej pozwoli nam na uzyskanie praktyki zawodowej. Jest ona niezbędna jeśli chcemy zdobyć uprawnienia budowlane. Długość takiej praktyki uzależniona jest od rodzaju uprawnień o jakie chcemy wystąpić. Do pracy przy projektach wymagana jest praktyka zarówno przy realizacji projektów jak i na budowie. W przypadku chęci zdobycia uprawnień wykonawczych wystarczające będzie wyłącznie praktyka wykonawcza, przy realizacji obiektów budowlanych. Długość niezbędnej praktyki budowlanej znajdziesz TUTAJ.  Praktyka musi być odbywana pod nadzorem osoby posiadającej już uprawnienia w nieograniczonym zakresie w danej specjalności. Praktyka polega na rzeczywistym wykonywaniu czynności polegających na bezpośrednim udział kandydata w pracach projektowych lub wykonawczych. Może ona odbywać się za granicą, jednak to też należy stosownie udokumentować.

Osoba posiadająca zarówno odpowiednie wykształcenie jak i praktykę może przystąpić do egzaminu. Terminy przeprowadzania egzaminu publikowane są na stronach internetowych Izb Inżynierów Budownictwa i Izb Architektów. Termin złożenia dokumentów niezbędnych do podejścia do egzaminu upływa zazwyczaj 2 miesiące przed terminem egzaminu, dlatego praktyka musi kończyć się odpowiednio wcześniej. Informacje na temat tego jak wygląda egzamin znajdziesz na stronie:

http://uprawnienia-budowlane.com/blog/warunki-egzaminu-uprawnienia-budowlane/

Podziel się:

Ocena artykułu:

1
0