fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zarządzanie płaskim dachem z SENSE Monitoring

W obecnych czasach nikt nie dziwi się już, że coraz więcej obszarów pracy jest zautomatyzowanych. Także mając na uwadze zarządzanie dachem płaskim wykorzystuje się niekiedy do tego celu nowoczesne technologie. W ten sposób ogranicza się do minimum ryzyko związane z ludzkimi błędami. Oszczędności z zarządzaniem dachem osiąga się tu na poziomie wynoszącym 40%. Wielkopowierzchniowe budynki w związku z ekonomią projektuje się z dachem, jaki posiada mały stopień nachylenia. Odprowadzanie z niego wody bardzo często odbywa się poprzez użycie wewnętrznych wpustów. Takie rozwiązanie jest sprawdzone, jednak należy zachować odpowiednią kulturę pracy związaną z obsługą, aby móc na bieżąco sprawdzać, czy wpusty są drożne.  (uprawnienia budowlane 2023)  

Zarządzanie płaskim dachem z SENSE Monitoring
Zarządzanie płaskim dachem z SENSE Monitoring

Automatyczne pomiarowe systemy

Chcąc ograniczyć ryzyko związane z wypadkami stosuje się pomiarowe automatyczne systemy. Wiedząc, że każda z usterek może stanowić przyczynę większych bądź mniejszych strat firma SENSE oferuje swoim klientom usługę, która polega na rejestrowaniu zdarzeń, jakie sprawiają potencjalne niebezpieczeństwo i mają wpływ na zatkane wpusty, nasiąkanie izolacyjnych warstw czy na ciężar śniegu, który zalega. Oferowany system S-One oparty jest na pomiarowej metodzie przy użyciu w miarę prostych urządzeń. Na pomiarowy układ składa się cała sieć czujników laserowych. Montuje się je w miejscach oparcia dachowych dźwigarów. Do układu zaliczają się również pomiarowe tarcze, jakie rozmieszcza się w miejscach z największymi ugięciami. (uprawnienia budowlane segregator)  

Przecieki na dachu

Udręką mogą być pojawiające się na dachu potencjalne przecieki, które stanowią przyczynę mechanicznych uszkodzeń pokrycia dachowego. Powstają one w czasie odśnieżania dachu. Także kontrola dopuszczalnych poziomów obciążeń śniegiem wymaga bardzo pracochłonnych i jednocześnie nie dokładnych ręcznych pomiarów. Powstałe zaniedbania mogą być kosztowne, a także mogą stać się niekiedy tragiczne w skutkach. Warto przypomnieć sobie tutaj sytuację zawalenia się dachu hali w Gdańsku, zawaleniu się dachu w samochodowym salonie w województwie lubelskim albo największą z budowlanych katastrof, jaka miała miejsce w Katowicach w hali Międzynarodowych Targach Katowickich. (uprawnienia budowlane testy) 

Wyniki systemowych pomiarów

Pomiary dokonane przez system są analizowane w tzw. chmurze. Użytkownik ma do niej dostęp poprzez dedykowaną mobilną aplikację. Tego rodzaju system pomaga nadzorcy albo zarządcy budynku w wykonywaniu codziennej pracy. W ten sposób nie obciąża się pracowników dodatkowymi obowiązkami. Kiedy któryś ze wskaźników zostanie przekroczony, w automatyczny sposób klient zostanie poinformowany poprzez SMS bądź e-mail, aby mógł on podjąć odpowiednie zaradcze środki, zanim dojdzie do poważnych konsekwencji. Jak widać system ten jest ogromnym wsparciem i ułatwieniem dla osób zarządzających budynkami. Przykładowo monitoring z zastosowaniem systemu S-One posiadają dwie produkcyjne hale, jakie wybudowane zostały dla Grupy Oknoplast przez Llentab.  (uprawnienia budowlane cena) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com