fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zarobki inżyniera budowlanego

W tej części dowiemy się, czy bycie inżynierem budowlanym jest wysoko gratyfikowaną profesją. Przede wszystkim, aby zostać inżynierem budowy konieczne jest posiadanie uprawnień budowlanych. Zawód ten cieszy się dużym prestiżem, a inżynierowie mogą liczyć na wysokie zarobki. Droga do tego może jednak wydawać się nieco żmudna. Otóż na początku, w ramach praktyki zawodowej inżynier zarabia zwykle nie więcej niż 2 tysiące złotych. Jednak zdobycie doświadczenia oraz uprawnień budowlanych sprawiają, że stawki te idą w górę. Wówczas możliwe jest zarabianie nawet do 4-6 tysięcy złotych (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów). Godnym uwagi jest fakt, że osoby na stanowiskach dyrektorskich mogą już pochwalić się pensją w wysokości 10 tysięcy złotych. Dodatkowym walorem w tej branży jest znajomość języka obcego, co ułatwia podjęcie pracy za granicą.

Zarobki inżyniera budowlanego

Zawód, który się opłaca

Istotnie profesja inżyniera budowlanego umożliwia pełnienie wielu różnych funkcji. Oczywiście może on wykonywać samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, które są zgodne ze zdobytymi przez niego uprawnieniami. Najlepszą opcję stanowią uprawnienia bez ograniczeń, dzięki którym można zarabiać więcej. Głównym zadaniem inżyniera jest kierowaniu budową lub robotami budowlanymi. Możliwości pracy są jednak o wiele szersze (pytania na egzamin ustny do uprawnień). Istotnie inżynier może pracować zarówno w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym, jak również przy budowie mostów, dróg oraz inii kolejowych. Jeżeli pozwalają na to jego uprawnienia, to wówczas ma możliwość podjęcia pracy w branży architektonicznej lub przy wykonywaniu różnego typu.

Nadzór nad pracownikami

Oczywiście zawód inżyniera budowlanego wiąże się także z odpowiedzialnością. Ma on możliwość pracowania z architektami, konstruktorami, inwestorami, czy producentami (wybierz swój dostęp do programu uprawnienia budowlane). Jednak jego najważniejszym zadaniem jest kierowanie grupami pracowników oraz sprawowanie nad nimi nadzoru. Musi tak zarządzać podwładnymi, aby wszystkie prace były wykonywane zgodnie z planem oraz przepisami budowy.

Forma zatrudnienia inżyniera budowlanego

Jeżeli chodzi o formę zatrudnienia inżyniera, to tak naprawdę mamy tutaj wiele możliwości. Może być on zatrudniony na etat, co zwykle ma miejsce w przypadku dużych firm. Poza tym może współpracować z innymi firmami realizując konkretne zlecenia (dowiedź się więcej na temat uprawnień budowlanych). Istotnie zatrudnienie inżyniera budowlanego jest bardzo ważne, a jego profesja jest prestiżowa i ceniona w branży budowlanej.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com