fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zachowanie bezpieczeństwa podczas rozbiórki

To o czym należy pamiętać w pierwszej kolejności do ścisłe przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w pracy, tylko wtedy praca będzie możliwa. Jest to równie ważne przy procesie budowania obiektów, ale warto o tym wspomnieć przy ewentualnych rozbiórkach budynków.(testy 2021 uprawnienia)

W pierwszej kolejności zawsze powinno dbać się o bezpieczeństwo pracowników. Pod nadzorem osoby, który ma do tego uprawnienia zazwyczaj budynek wyburzany jest za pomocą materiałów wybuchowych. Będzie to bezpieczniejsze zarówno dla pracowników, jak i osób, które mogłyby znajdować się z pobliżu. Tego typu rozwiązanie stosuje się głównie przy konstrukcjach grożących zawaleniem, w ten sposób pracownicy się muszą narażać swojego zdrowia przy rozbiórce.(pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Zabezpieczenie miejsca rozbiórki to podstawa każdego takiego działania. Należałoby zacząć od ogrodzenia terenu, gdzie odbywać się będzie rozbiórka oraz ogłosić to na specjalne tablicy. W ten sposób osoby postronne będą wiedziały, by nie podchodzić zbyt blisko albo najlepiej wcale. Osoba za to odpowiedzialna musi się zając odłączeniem odłączone  sieci gazowej, cieplnej oraz każdej która może stanowić zagrożenie. Wiatr może utrudniać wyburzanie, dlatego w przypadku zbyt silnego wiatru, prace powinny być przerwane.(uprawnienia budowlane – egzamin)

Musi być bezpiecznie

Nie chcąc narazić się inspektorowi nadzoru, który może nałożyć karę, nie powinno się naruszać zasad obowiązujących podczas rozbiórki. Pomogą one zachować zdrowie osób jej dokonujących. Stosując zsuwnie pochyłe czy też rynny zsypowe trzeba usunąć wszelkie pozostałości po budynku np. gruz. Rynna musi być tak skonstruowana, aby gruz z niej nie wypadł. Pracownicy powinni wiedzieć, że nie wolno podkopywać lub podcinać ściany. Grozi to niebezpieczeństwem.(segregator z aktami prawnymi do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com