fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Właściwe używanie materiałów wybuchowych

Kierownik budowy jest odpowiedzialny za zapewnienie bezpiecznych warunków pracy wszystkim pracownikom. Jest to szczególnie ważne, gdy pracuje się z materiałami wybuchowymi, które są szczególnie groźne dla życia i zdrowia.(materiały do egzaminu na uprawnienia budowlane)

używanie materiałów wybuchowych

Przystępując do wybuchu, najpierw należy odłączyć obiekt od wszystkich instalacji, by te nie stanowiły zagrożenia. Tylko jedna osoba, posiadająca odpowiednie kwalifikacje i umiejętności może wykonywać roboty strzałowe. Pozostali pracownicy i ewentualne osoby postronne, które mogły się znaleźć w pobliżu, powinny jak najszybciej się oddalić i opuścić strefę zagrożenia. Przed całą akcją rozbiórkową każdy z pracowników musi zapoznać się z przepisami, które obowiązują. Przechodzą oni także szkolenie, jak obchodzić się z materiałami wybuchowymi.(uprawnienia budowlane – egzamin)

https://uprawnienia-budowlane.com/wybor-materialu-na-fundamenty/

Osoby biorące udział w rozbiórce powinny być ze sobą w stałym kontakcie. Kierownik budowy powinien zadbać o to, czy usunięto niektóre urządzenia,  instalacje, czy też elementy konstrukcyjne. Tylko wtedy może być bezpiecznie.(egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Podstawowa zasada

Aby uniknąć niechcianego wypadku, wszyscy na terenie rozbiórki powinni stosować się do ustalonych wcześniej zasad. Mają oni do czynienia z materiałami wybuchowymi, dlatego wzbronione jest palenie wyrobów tytoniowych oraz kontakt z otwartym ogniem. Całe miejsce musi być odpowiednio zabezpieczone ogrodzeniem, a pracownicy muszą mieć na sobie odzież ochronną. Ktoś również powinien pilnować, by osoby postronne nie zbliżały się rozbiórki.(egzamin na uprawnienia architektoniczne)

https://uprawnienia-budowlane.com/przewozenie-srodkow-strzalowych/
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com