fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Druty

Widniejące z kolumn i podstaw albo wsporników druty odpowiadają sobie średnicami i rozłożeniem. Po zmontowaniu bywają one razem łączone na zakład i obetonowane. W powierzchniach stykowych prefabrykatów i podstaw ułożone są stalowe kafelki centrujące. Minusową cechą zestawień takiego rodzaju bywa to, że potrzebują doskonałej, niezwykle skomplikowanej do otrzymania idealności kształtowania części i montowania. Ażeby widniejące druty ram świetlików odpowiednio widniały naprzeciw drutów, nie wystarczy jedynie dokładne rozłożenie widniejących drutów w prefabrykatach. (program egzaminu na uprawnienia)

Wystające druty z kolumn lub podstaw
Wystające druty z kolumn lub podstaw

Montaż

Podczas montowania warto uzyskać nie jedynie zakładane odległości osiowe kolumn, ale również odległości b i c wśród nóg ram świetlików. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Im większa ilość naw, tym bardziej skomplikowane bywa to zadanie. Wszystkie niedociągnięcia grożą tym, że widniejące druty zestawień będą się mijały tą metodą, co kieruje do zginania drutów w celu utrzymania możności ich zestawienia. Przy dużych niedociągnięciach otrzymane zestawienia nie zdołają przedostać punktów, na jakie były obliczone. Obserwowane przez autora budowle podczas montowania potwierdziły możliwość prostego pojawiania się takich błędów. Prefabrykaty zrobione były z betonu o rodzaju 200 i zbrojenia z okrągłej stali spawalnej o granicy elastyczności Qr = 3500 kg/cm2. Wykorzystanie stali w budowli bez belek podsuwnicowych to zwykle jakoś 25 kg/m2. Masy części równają się : część F – 14 ton, część M – 12 ton, część T – 17 ton, panew zwykła 1.5 tony, panwie podświetlikowe – 2.5 tony, belka podsuwnicowa – 5.5 tony. Montowanie części zrobione było po minięciu dwóch tygodni od ich zrobienia, kiedy beton miał blisko 75% odporności zwykłej. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Kolumny i ramy świetlików

Kolumny i ramy świetlików zrobiono na miejscu budowy blisko punktu ich umieszczenia w budowlę. Prefabrykaty kształtowano na wcześniej zrobionym podłożu na podłogę, na jakiej robiono we właściwych punktach wyrównawcze gładzie z zaprawy gipsowej, formy zrobiono drewniane. Zrobione są z kafli bocznych, korytek niższych i wyższych oraz wkładek kształtujących wgłębienia. (uprawnienia budowlane program) Kafle boczne i korytka oraz wkładki górne w warunkach letnich odejmowane są po upływie paru godzin albo maksymalnie jednej doby. Korytka dolne i wkładki zdejmowane bywają podczas montowania prefabrykatów. Konieczność zostawienia korytek i wkładek dolnych w każdej części aż do momentu zaczęcia robót montażowych jest minusową stroną budowli.

Szerokość naw

Szerokość naw równa się 21.70m, rozmieszczenie ram – 9m. Okrycie zrobione bywa z panwi o szerokości 9m. Żelbetowe świetliki wsparte na panwiach. We wszystkich nawach zakłada się suwnice o udźwigu 60 ton. Cechą wyróżniającą tą budowlę bywa to, że bywa ona liczona i budowana w założeniu, że ramy świetlików zestawione są sztywno ze wspornikami kolumn. (uprawnienia budowlane 2021) Kolumny bywają założone w stopach. Ustrój ten bywa niebywale pracochłonny co do wyliczeń statycznych, ale jest lepszy niż ustrój ze zwykle używanym przegubowym zestawieniem ram świetlików ze wspornikami kolumn. Punkty zginające posiadają znacznie niższe wartości bezwzględne. Z obu kierunków rygla są występy, na jakich wspiera się panwie. Przez to, bywa zaniżona rosłość budowlana ustroju. Panwie posiadają rozmiary: 1.50 x 9 x 0.50m. Z panwi wystają druty, jakie po zrobieniu okrycia są razem łączone i betonowane. Panwie na skutek masy osobistej działają jako wolnowsparte, jednak na skutek reszty mas, jako ustrój nieprzerwany. (uprawnienia budowlane kontakt)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com