fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Dlaczego prawidłowe wyprowadzenie spalin jest tak istotne?

Ogrzewanie pomieszczenia gazem, nawet w przypadku specjalnie przystosowanego do tego kotła gazowego, zawsze wiąże się z możliwością zatrucia spalinami. Mowa tutaj oczywiście o pomieszczeniach, w których mogą przebywać ludzie. Z drugiej jednak strony ogrzewanie gazem jest wygodne, a przynajmniej mniej uciążliwe niż palenie węgla. Gaz jest łatwopalny a jego spaliny trujące, dlatego niezwykle istotne jest wyprowadzenie spalin, a właściwie to przewodów spalinowych od urządzeń gazowych. Zleca się to specjalnie wyszkolonej brygadzie, wśród której co najmniej jedna osoba powinna posiadać odpowiednie doświadczenie potwierdzone stażem. (akty zgodne z wykazem Izby Architektów)

Jak tego dokonać?

Wyprowadzenie spalin poza budynek może przebiegać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest system kominowy, drugi umożliwia bezpośrednie wyprowadzenie spalin przez zewnętrzne ściany budynku. System ten z powodzeniem stosuje się w budownictwie jednorodzinnym, ale wyłącznie wtedy, gdy moc pieca nie przekracza 21 KW. Jego ogromną zaletą jest zdecydowanie niższy koszt inwestycji niż w przypadku przewodu kominowego. Zawsze jednak trzeba mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Wylot spalin powinien się bowiem znajdować niezbyt nisko, ale też nie w bliskim sąsiedztwie okna. Odprowadzanie spalin jest z kolei w dużej mierze możliwe dzięki wentylacji grawitacyjnej. Te jak i inne przepisy znajdziemy w rozporządzeniu dotyczącym warunków technicznych i usytuowania budynków. (egzamin na uprawnienia budowlane)

Wyprowadzenie spalin a kwestie estetyczne

Kwestie estetyczne są silnie zindywidualizowane. Z pewnością jednak opary wychodzące przez ściany zewnętrzne będą źle wpływały na elewację. Wszystkiemu jest winny kwaśny odczyn spalin – to on powoduje destrukcję tynku czy elementów dekoracyjnych. Z pomocą przychodzą materiały budowlane, które oprą się niepożądanym działaniom. Niestety ich koszt jest jak na razie dość duży, ale pozostaje mieć nadzieję, że z biegiem czasu zaczną one tanieć. (dowiedz się więcej na temat uprawnień budowlanych) (program na uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.