fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Jaki ekspres do kawy będzie najlepszy? – wyposażamy kuchnię

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ekspresów. Wyróżniamy ekspresy przelewowe, automatyczne, ciśnieniowe, ręczne i kawiarki. Wśród takiego asortymentu znajdziemy coś odpowiedniego do naszych potrzeb. Ekspres do kawy jest bardzo potrzebnym elementem wyposażenia kuchni.(egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

wyposażamy kuchnię
wyposażamy kuchnię

Ekspres przelewowy a ciśnieniowy

Ekspres przelewowy przypomina tradycyjne parzenie kawy. Zagotowana woda przelewa się przez zmieloną kawę, która wsypana jest do papierowego filtra. Otrzymujemy w ten sposób dużą ilość kawy. Sporą uciążliwością jest fakt, iż trzeba wymieniać filtry.( egzamin ustny uprawnienia budowlane – pytania)

W przypadku ekspresu ciśnieniowego woda tłoczona jest pod ciśnieniem przez zmieloną kawę. Dzięki temu uzyskuje się napar espresso. Jest to podstawa do innych rodzajów kaw. Dzięki temu całemu procesowy, zostają wydobyte najbardziej pożądane substancje, np. cukry, tłuszcze czy białka.(szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Wśród tych modeli wyróżniamy ekspresy nisko ciśnieniowe, które mają ok. 6 bar i wysoko ciśnieniowe, które posiadają od 15 do 19 bar. Wysokie ciśnienie wzmacnia aromat i wpływa na jakość kawy.

Ekspresy kolbowe i automatyczne

Ciekawą propozycją jest ekspres kolbowy. Zazwyczaj jest on niewielkich rozmiarów. Kawę wsypuje się do pojemnika z uchwytem, następnie lekko ubija i podczepia do ekspresu. Po tych czynnościach ustawia się odpowiednią funkcję i napar przygotowuje się bardzo szybko bo w 2 min. Może nas zastanawiać co wpływa na jakość kawy w przypadku tego ekspresu? Bardzo  ważna jest tutaj głębokość kolb oraz rodzaj perforacji sitek, które znajdują się na dnie urządzenia.( materiały do egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Ekspresy automatyczne są bardzo wygodnymi urządzeniami. Kawa przygotowywana jest ze świeżo zmielonych ziaren. Są one proste i intuicyjne w obsłudze. Dzięki nim można uzyskać różne rodzaje kawy np. latte, cappuccino czy espresso.

 

 

Podziel się:

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com