fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wszystko co musisz wiedzieć o uprawnieniach hydrotechnicznych

Przed 2016 r. uprawnienia hydrotechniczne były podłączony pod inną specjalność. Ten rok wprowadził jednak zmiany. I tak opublikowano rozporządzenie o samodzielnych funkcjach technicznych w nowoczesnym budownictwie, z którego wynika, że o uprawnienia hydrotechniczne trzeba ubiegać się jako o oddzielną specjalizację. Czyli innymi słowy, ci z uprawnieniami do tworzenia konstrukcji budowlanych nie wchodzą w posiadanie uprawnień hydrotechnicznych automatycznie. (materiały do egzaminu)

Nastał obowiązek, że aby w pełni praw działać w tym obszarze budownictwa, konieczne jest zdobycie dodatkowej specjalności. Ale jak to osiągnąć? Oczywiście potrzebujemy wykształcenia wyższego lub tytuł technika, czy też mistrza danego zawodu (musi on natomiast widnieć w odpowiednim zestawieniu ). Poza tym musimy odbyć praktykę zawodową, która również musi pokrywać się z danym zestawieniem. Po przejściu tych kroków otwierają się dla nas drzwi do kierowania prac morskich, które umożliwiają tworzenie budowli hydrotechnicznych. (informacje o egzaminie na uprawnienia)

Nie ma znaczenia czy będą to konstrukcje stałe czy tymczasowe, jedyne co się liczy to, żeby były stworzone zgodnie z warunkami technicznymi. Natomiast, trzeba wiedzieć, że nie dotyczy to budowli morski tzw. czwartej klasy. Ze względu na to, że są to budynki chronione, stawiane tylko i wyłącznie na strzeżonym terenie- uprawnienia muszę być jeszcze wyższej rangi. Ograniczone uprawnienia absolutnie nie wchodzą w grę przy tego typu projektach. (egzamin ustny na uprawnienia)

Dom na wodzie

Tylko nieograniczone uprawnienia dają nam możliwość do tworzenia na wodzie, nawet jeśli chodzi o postawienie domu. Jak zdobyć ten rodzaj uprawnień? Niektórzy zdobywają je po pozytywnym ukończeniu kierunku inżynier środowiska. Ponadto trzeba spełnić wymóg półtorarocznych praktyk na morskich budowach. Dobrą radą jest jednak ukończenie studiów magisterskich, dają nam to prawo do samodzielnego prowadzenia wszelkich prac związanych z hydro instalacjami bez napotykania żadnych problemów na naszej drodze. Takie uprawnienia dają nam naprawdę szereg możliwości jeśli chodzi o prace budownicze na morzu. Czy to baseny, czy akweny wodne, a nawet mosty i pomosty, wszystko jest w zasięgu naszej ręki.(uprawnienia wodne- egzamin)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com