fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wniosek o uprawnienia budowlane (o ich nadanie) do Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa oraz innych Izb Okręgowych składa się razem z wymaganymi załącznikami. Żeby nasz wniosek został zaakceptowany, musi być on kompletny. W przeciwnym wypadku komisja go odrzuci. Takiej sytuacji z pewnością chcielibyśmy uniknąć. Jakie dokumenty powinny być więc dołączone do wniosku? (program do egzaminu na uprawnienia na komputer)

Wniosek o uprawnienia budowlane: najważniejsze załączniki

Wniosek o uprawnienia powinien w załączniku zawierać odpis dyplomu ukończenia studiów. W razie jego braku musimy mieć odpis potwierdzenia tytułu zawodowego technika bądź mistrza. Należy także pamiętać o wypisie z przebiegu studiów lub o suplemencie do dyplomu. Kilka dokumentów dotyczy odbywanej praktyki. Przede wszystkim musimy mieć potwierdzenie, że w ogóle ją odbyliśmy. Do tego dołącza się zbiorcze zestawienie praktyki oraz kopię uprawnień budowlanych nadzorcy naszego praktykowania. Pamiętajmy tylko jednak o konieczności potwierdzenia zgodności z oryginałem (u notariusza lub przez organ, który wydał dane uprawnienia). Co warto jeszcze dodać, zbiorcze zestawienie praktyki musi w kolumnie nr 5 zawierać charakter wykonywanych czynności. Oznacza to wypisanie tego, co praktykant konkretnego robił podczas każdego etapu projektowania/budowy. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Wniosek o uprawnienia budowlane: załączniki nie mniej ważne

Nasz wniosek o uprawnienia budowlane należy uzupełnić o życiorys zawodowy oraz formularz osobowy. Do załączników koniecznie trzeba dodać kopie zaświadczeń, które potwierdzą przynależność osób nadzorujących naszą praktykę do izby inżynierów budownictwa. Kończąc, należy upewnić się, czy uzupełniliśmy wniosek o dowód wniesienia opłaty za proces kwalifikacyjny. Ostatnim dokumentem będzie potwierdzenie prawdziwości zawartych w dokumentach danych ze stanem rzeczywistym. (segregator z aktami prawnymi do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Wniosek o uprawnienia budowlane: jak go wypełnić?

Wszystkie dokumenty składane do Komisji Kwalifikacyjnej musimy wypełniać pismem drukowanym. Aby nasz wniosek wraz z dokumentami został przyjęty, najpierw należy zarejestrować wniosek w systemie kwalifikacji. Przyjmowanie wniosków odbywa się oczywiście w godzinach pracy biura, w odpowiedniej nam miejscem izbie. Postępowanie kwalifikacyjne kosztuje 800zł, tyle samo co przeprowadzenie egzaminu. W przypadku ubiegania się o uprawnienia łączne, koszta te rosną do 1100zł za postępowanie i 1100zł za egzamin. (wybierz swój dostęp do programu uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com