fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

W zgodzie z naturą- ekologiczne domy

Całoroczne domy drewniane to doskonały sposób na ekologiczne lokum. Wiele osób decyduję się na to rozwiązanie, ponieważ drewno jest szlachetnym surowcem, który stwarza zdrowy mikroklimat. Przykładem są domy z bali. Pięknie się prezentują. (uprawnienia architekta w 2019)

ekologiczne domy
ekologiczne domy

Swoim wyglądem nawiązują do góralskich, tradycyjnych domów. Wnętrze prezentuje się równie ciekawie. Domy z bali można różnorodnie urządzić. Nie ma tutaj z góry narzuconego stylu. Wśród proponowanych aranżacji domów drewnianych, znajdują się kompozycje naturalne, ekologiczne podkreślone prostymi dodatkami w stylu Eko. Królują naturalne materiały i jasne kolory, zachowana jest harmonia, prostota. Drewno dobrze komponuje się z bielą szarościami i brązami. (egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Budynki tego typu są idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących ekologiczny styl bycia, życie blisko natury oraz ceniących minimalizm. Drewno bowiem dla wielu jest najlepszym budulcem, zapewnia ciepło we wnętrzach  oraz przytulność.

Drewnianą przestrzeń można idealnie zaaranżować. Nie potrzeba tutaj dużo ozdób, drewno samo w sobie posiada niezwykły urok. Idealnie pasują do otoczenia takiego domu naturalne kamienie oraz krzewy i drzewa ozdobne. (dowiedź się więcej na temat uprawnień budowlanych więcej ciekawostek znajdziesz na naszym blogu)

Korzystny mikroklimat w domkach drewnianych

Drewno neutralizuje w dużym stopniu nieprzyjazne dla człowieka jony dodatnie wytwarzane przez urządzenia elektryczne. Dzięki sprzyjającemu mikroklimatowi zyskujemy lepszą wydolność układu oddechowego, głębszy sen oraz lepszą regenerację.

Jakie drzewo wybrać do budowy domu

Bardzo istotny jest wybór odpowiedniego rodzaju  drzewa. Na pierwszym miejscu znajduje się skandynawski świerk, który charakteryzuje się szczególną trwałością w porównaniu z innymi gatunkami. W Polsce najczęściej wykorzystywanymi drzewami są: sosna, świerk i modrzew. Drewno, z którego wykonane są domy cały czas pracują, bale kurczą się i rozkurcza pod wpływem wilgoci. Aby osiągnąć wymagana izolacyjność termiczną,  bale powinny być bardzo szerokie, najczęściej stosowana jest również warstwowa wkładka z materiału termoizolacyjnego.(egzamin na uprawnienia architektoniczne)

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com