fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Uznawanie kwalifikacji zawodowych do uprawnień budowlanych uzyskanych za granicą określa się w przepisach prawnych, w tym w Prawie budowlanym. Krajowa Rada Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa prowadzi postępowanie kwalifikacyjne w tym zakresie (testy uprawnienia budowlane).

Etapy postępowania kwalifikacyjnego

Postępowanie kwalifikacyjne  zaczyna się w momencie złożenia przez kandydata pisemnego wniosku i uiszczeniu opłaty. Krajowa Rada powinna dokonać formalnej weryfikacji wniosku, które nastąpi w ciągu miesiąca. We wniosku o uznanie kwalifikacji zawodowych do pełnienia samodzielnie funkcji technicznych w budownictwie należy podać wymagane informacje. Są to: imię i nazwisko, data urodzenia, obywatelstwo, dane kontaktowe. Kandydat powinien wskazać państwo, w którym zrealizował praktykę zawodową i zdobył wykształcenie. Zawód regulowany jest określony przez aplikanta. Uprawnienia oraz informacje o uzyskanym wykształceniu regulowanym (materiały do nauki na egzamin do uprawnień budowlanych). Należy wskazać posiadane kwalifikacje zawodowe lub uprawnienia do wykonywania zawodu (program z aktami na uprawnienia budowlane). Do wniosku należy dołączyć następujące dokumenty: potwierdzenie obywatelstwa, uprawnienia budowlane, potwierdzenie posiadanych kwalifikacji odpowiadających uprawnieniom budowlanym w danej specjalności.

Posiadanie odpowiedniego doświadczenia zawodowego –  co musi zawierać

Zaświadczenie potwierdzające posiadanie odpowiedniego doświadczenia zawodowego jest niezwykle istotne. Powinno zawierać wyszczególnioną listę i adresy projektów obiektów budowlanych oraz wykonawstwo obiektów budowlanych. Istotne jest, aby podać kubatury i powierzchnię tych obiektów. Zaświadczenie musi zawierać opis konstrukcji obiektu, jego charakterystykę, opis wykonanych przez wnioskodawcę prac projektowych lub robót budowlanych.  Należy dokonać opłaty za postępowanie kwalifikacyjne oraz opłaty skarbowej (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów).

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.