fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Budowa – od czego zacząć?

Usytuowanie obiektu budowlanego, tak jak i cały proces budowy, musi być podporządkowany przepisom prawa. Oczywiście bierze się pod uwagę przepisy obowiązujące w danym miejscu. Planowanie powinno rozpocząć się od dopilnowania prawidłowej odległości pomiędzy poszczególnymi budynkami mieszkalnymi. Wpływa na to wiele różnych czynników i każdy specjalista, który zajmuje się prowadzeniem prac budowlanych, musi mieć je na uwadze. (program na uprawnienia budowlane w wersji android) (egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Nieprawidłowe usytuowanie obiektu budowlanego

Jeżeli nasz budynek powstanie zbyt blisko drugiego, sprawa przeniesie się na drogę prawną. Bliskie sąsiedztwo ograniczono odpowiednimi przepisami, ponieważ prowadzi ono do dyskomfortu mieszkańców i ograniczenia widoczności w dość dużym stopniu. Sprawa mogłaby się wydawać błaha w przypadku niskich budynków, nabiera ona jednak powagi, gdy rozstrzyga się kwestię budowli wysokich. W celu uniknięcia problemów, najlepiej zasięgnąć informacji o prawidłowej odległości między naszym budynkiem a granicą sąsiadującej działki. Dużą część z nich znajdziemy na stronach internetowych poruszających tematykę prawa budowlanego. (akty zgodne z wykazem Izby Architektów)

Usytuowanie obiektu budowlanego – czy tylko Internet?

Choć Internet jest niezwykle pomocny, poleganie wyłącznie na nim byłoby niebezpieczne i niepewne. Z tego powodu nie pomijajmy etapu konsultacji ze specjalistą, który oceni, czy dany budynek może być zbudowany na naszej działce. Nie należy rozpoczynać prac budowlanych zbyt szybko, ponieważ w razie problemów, będziemy musieli je przerwać bądź nawet usunąć powstałe fundamenty. Przede wszystkim należy się odpowiednio przygotować, a w zakres tego przygotowania wchodzi również zorientowanie się w przepisach określających odległości między budynkami. Na szczęście wiele osób o tym pamięta, oszczędzając przy tym czas i pieniądze, gdyby coś okazało się nie w porządku. (jak wygląda egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.