fbpx
Aplikacja
Uprawnienia budowlane

Ustalenia dotyczące egzaminu na uprawnienia budowlane

Egzamin na uprawnienia budowlane nie należy do najłatwiejszych, jednak jest on konieczny aby te uprawnienia otrzymać. Pamiętamy też, że oprócz nauki niezwykle ważne jest pozytywne myślenie. W utrzymaniu spokoju pomoże nam też znajomość przepisów a także wszelkie ustalenia dotyczące egzaminu. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Ustalenia dotyczące egzaminu – kiedy organizuje się egzamin?

Warto wiedzieć przede wszystkim to, kiedy odbywają się sesje egzaminacyjne. Sesja letnia ma miejsce około 15-20 maja. Sesja jesienna odbywa się natomiast około 20-25 listopada. Część pisemna egzaminu ma miejsce tego samego dnia i o tej samej godzinie bez względu na umieszczenie izby, ponieważ termin ustala się odgórnie dla wszystkich. Dopiero gdy zakończy się część pisemną, można w kolejnych dniach przystąpić do egzaminów ustnych. Niestety w zależności od liczby chętnych, ten czas ulec wydłużeniu nawet do kilku tygodni. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Ustalenia dotyczące egzaminu – jak dowiadujemy się o egzaminie?

Przynajmniej na miesiąc przed egzaminem do kandydata na uprawnienia przychodzi list polecony. Znajduje się w nim decyzja o zakwalifikowaniu wniosku o nadanie uprawnień bądź jego odrzucenie wraz z uzasadnieniem. W przypadku kwalifikacji przesyła się również datę i miejsce egzaminu pisemnego, w tym nawet numer sali. Należy pamiętać, aby przy wejściu mieć koniecznie potwierdzenie wpłaty za drugą część egzaminu. Przed wejściem na salę potwierdzamy swoje przybycie i odbieramy zamkniętą kopertę ze znajdującym się w środku zestawem pytań. (materiały do nauki na egzamin do uprawnień budowlanych)

Ustalenia dotyczące egzaminu – dodatkowe oświadczenia

W niektórych izbach zdarza się, że osoby podchodzące do egzaminu wypełniają dodatkowe oświadczenia, między innymi te dotyczące aktualnego miejsca pobytu (nie zameldowania!). Jest to niezwykle istotne, ponieważ świadczy o przynależności do konkretnej izby. Warto dopytać o tę kwestię w swojej Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej, ponieważ każda izba interpretuje przepisy związane z miejscem zamieszkania nieco inaczej. Za miejsce zamieszkania generalnie przyjmuje się meldunek tymczasowy, którego wymaga się, gdy przebywamy w jakimś miejscu dłużej niż 3 doby. Komisja ma prawo poprosić o przedstawienie tego dokumentu, choć jest to praktykowane bardzo rzadko. (testy uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Telefon wskazujący poradnik dla egzaminu na uprawnienia budowlane
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com