fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Egzamin na uprawnienia budowlane nie należy do najłatwiejszych, jednak jest on konieczny aby te uprawnienia otrzymać. Pamiętamy też, że oprócz nauki niezwykle ważne jest pozytywne myślenie. W utrzymaniu spokoju pomoże nam też znajomość przepisów a także wszelkie ustalenia dotyczące egzaminu. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Ustalenia dotyczące egzaminu – kiedy organizuje się egzamin?

Warto wiedzieć przede wszystkim to, kiedy odbywają się sesje egzaminacyjne. Sesja letnia ma miejsce około 15-20 maja. Sesja jesienna odbywa się natomiast około 20-25 listopada. Część pisemna egzaminu ma miejsce tego samego dnia i o tej samej godzinie bez względu na umieszczenie izby, ponieważ termin ustala się odgórnie dla wszystkich. Dopiero gdy zakończy się część pisemną, można w kolejnych dniach przystąpić do egzaminów ustnych. Niestety w zależności od liczby chętnych, ten czas ulec wydłużeniu nawet do kilku tygodni. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Ustalenia dotyczące egzaminu – jak dowiadujemy się o egzaminie?

Przynajmniej na miesiąc przed egzaminem do kandydata na uprawnienia przychodzi list polecony. Znajduje się w nim decyzja o zakwalifikowaniu wniosku o nadanie uprawnień bądź jego odrzucenie wraz z uzasadnieniem. W przypadku kwalifikacji przesyła się również datę i miejsce egzaminu pisemnego, w tym nawet numer sali. Należy pamiętać, aby przy wejściu mieć koniecznie potwierdzenie wpłaty za drugą część egzaminu. Przed wejściem na salę potwierdzamy swoje przybycie i odbieramy zamkniętą kopertę ze znajdującym się w środku zestawem pytań. (materiały do nauki na egzamin do uprawnień budowlanych)

Ustalenia dotyczące egzaminu – dodatkowe oświadczenia

W niektórych izbach zdarza się, że osoby podchodzące do egzaminu wypełniają dodatkowe oświadczenia, między innymi te dotyczące aktualnego miejsca pobytu (nie zameldowania!). Jest to niezwykle istotne, ponieważ świadczy o przynależności do konkretnej izby. Warto dopytać o tę kwestię w swojej Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej, ponieważ każda izba interpretuje przepisy związane z miejscem zamieszkania nieco inaczej. Za miejsce zamieszkania generalnie przyjmuje się meldunek tymczasowy, którego wymaga się, gdy przebywamy w jakimś miejscu dłużej niż 3 doby. Komisja ma prawo poprosić o przedstawienie tego dokumentu, choć jest to praktykowane bardzo rzadko. (testy uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com