fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Uprawnienie budowlane, jakie drzwi otwierają?

Jest wiele kierunków, które umożliwiają nam zdobycie tytułu inżyniera, jednym z nich jest np. inżynieria środowiska. Jednak, żeby móc rozwijać się w zakresie budownictwa, samo wykształcenie nie wystarczy. Pełnienie samodzielnych funkcji technicznych jest niezmiernie ważne jeśli interesuje nas kariera w budownictwie, by je osiągnąć musimy mieć uprawnienia budowlane. Warto więc się za to zabrać zaraz po ukończeniu studiów. Nie zapominajmy jednak, że zdobycie tych kwalifikacji to nie bułka z masłem. Musimy przejść wiele kroków, ale na końcu tej drogi satysfakcja jest gwarantowana. Zauważmy też, że zawód inżyniera budownictwa wlicza się do zawodów zaufania publicznego, a co za tym idzie, podlega się odpowiedzialności zawodowej.(egzamin ustny uprawnienia budowlane)

Zanim zabierzemy się do uprawnień budowlanych, najpierw warto poświęcić chwilę na zastanowienie się jak dokładnie ma wyglądać nasza kariera. Po zdobyciu tych uprawnień mamy wiele możliwości. Trzy najczęściej wybierane ścieżki zawodowe to praca jako projektant, kierownik budowy lub handlowiec. Pozwalają one na spełnienie się w swojej profesji, a dodatkowo zarobić całkiem niezłe pieniądze. (uprawnienia architektoniczne egzamin ustny)

Praca projektanta i kierownika budowy

Będąc projektantem lub kierownikiem budowy, pracujemy na etacie, czyli do 16/17. Pozwala nam to wrócić do domu i wciąż mieć czas dla siebie i rodziny. Plus dostajemy też ponad przeciętną wypłatę. Zarobki niestety nie zawsze rosną wraz z wzrostem odpowiedzialności. Zdarza się, że projektanci muszą podbijać wszystkie projekty. Nie gra roli nawet ich autorstwo, co oznacza, że są zmuszani do przejęcia odpowiedzialności za rzeczy, których nie są w 100% pewni. (uprawnienia architektoniczne)

Warto pamiętać, że praca jako etatowy projektant, czy kierownik budowy daje nam możliwość na podejmowanie się różnych fuch. Minusem jednak jest wydłużenie godzin pracy, czasem dzień może skończyć się dopiero po 20. Mamy więc dość pokaźną sumę pieniędzy, ale za to o wiele mniej czasu. Możemy wykorzystać inną możłiwość, a mianowicie, założenie własnej działalności, np. biuro projektowe lub firma wykonawcza. Wtedy to od nas zależy w jakich godzinach pracujemy, ile zleceń przyjmiemy, tak więc też ile zarobimy. (dowiedz się więcej)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.