fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Co składa się na przebieg egzaminu na uprawnienia budowlane?

Egzamin, który odbywa się w celu nabycia uprawnień budowlanych, odbywa się dwuetapowo. Pierwszym z nich jest egzamin pisemny, drugim zaś ustny. Jeżeli chodzi o egzamin pisemny, to jest to test jednokrotnego wyboru. Egzaminowany dostaje arkusz z 60 pytaniami i trzeba możliwymi odpowiedziami przy każdym pytaniu. Tylko jeden wariant odpowiedzi jest prawidłowy. ( program przygotowujący do uprawnień budowlanych)
Aby egzamin sprawdził obszerność i stopień wiedzy osoby egzaminowanej, na jego całość składają się różne zagadnienia. Najważniejszym z nich jest prawo budowlane oraz wszelkie rozporządzenia i przepisy mające ścisły związek ze znajomością zakresu Ustawy o Prawie Budowlanym. Aby mieć pogląd na obszerność wiedzy egzaminujących, na tę część zagadnień, egzaminator przewidział aż 42 pytania. Zakres znajomości przepisów o ustawie budowlanej jest zmieniany przed każdą sesją. Odpowiedzialna jest za to Krajowa Komisja Kwalifikacyjna. ( nauka do uprawnień budowlanych)

Uprawnienia budowlane architektoniczne
Uprawnienia budowlane architektoniczne

Przebieg egzaminu

Osoba egzaminowana na odpowiedź na pytania ma 90 minut. Czas wyznaczony jest przez powołaną komisję – a dokładniej przez jej przewodniczącego lub zastępce. Aby pomyślnie zdać test pisemny należy poprawnie odpowiedzieć na 45, co stanowi 75% całego egzaminu pisemnego. Istotną dla egzaminowanych kwestią jest fakt, że wyniki ogłasza się chwilę po zakończeniu egzaminu, a dokładniej bezpośrednio po sprawdzeniu testów. ( uprawnienia budowlane)

Egzamin na uprawnienia budowlane – część ustna

Pozytywny wynik testu egzaminu pisemnego na uprawnienia budowlane wiąże się z możliwością przystąpienia do części ustnej. Odbywa się ona w przeciągu kilku dni od części pisemnej. Ciekawostką jest jednak fakt, że osoba ubiegająca się o uprawnienia budowlanego, ma od egzaminu pisemnego aż 3 lata na przystąpienie do części ustnej.
Egzamin ustny opiera się już na zaledwie 5 pytaniach. Trudność potęguje jednak fakt, że egzaminowany musi odpowiedzieć na wszystkie pytania. Tylko jedna odpowiedź może być niepełna. Trzy spośród wszystkich pytań losuje sam egzaminowany, natomiast dwa zadaje mu komisja. ( egzamin ustny uprawnienia budowlane – pytania)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com