fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Dostęp do wody

Ciężko pomyśleć o gospodarstwie domowym, które nie ma dostępu do wody. Budując dom jednorodzinny nie warto jednak ograniczać się tylko do przyłączenia do sieci wodociągowej. Jest ona oczywiście najprostszym i najwygodniejszym rozwiązaniem, ale warto uniezależnić się od ciągłości pracy czy kondycji wodociągów. Jedną z alternatywnych form dostępu do wody jest studnia artezyjska. (program na uprawnienia budowlane w wersji android)

Studnia artezyjska – co to takiego?

Studnia artezyjska to własne ujęcie wody, którego odwiert sięga wód podziemnych. Znajdują się one pod powierzchnią gruntu, dlatego ich cechą rozpoznawczą jest czystość. Nie mają nic wspólnego z wodą gruntową, która jest dość zanieczyszczona. Silnie na nie oddziałuje wysokie ciśnienie hydrostatyczne, dzięki któremu woda artezyjska jest wypychana ku górze. Jest to jedna z wielu zalet wód artezyjskich, ponieważ ciśnienie powoduje samoczynne napełnianie się studni. Nie są potrzebne żadne pompy czy dodatkowe urządzenia elektryczne. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Dlaczego warto zainwestować?

Jak już wspomniano, studnia artezyjska daje nam możliwość uniezależnienia się od stanu czy pracy wodociągów. Awaria i związany z nią brak wody w kranie nie jest dla nas żadną przeszkodą, ponieważ nadal możemy swobodnie korzystać z naszej studni. Jeśli pomyślimy o jej estetycznym zabudowaniu, może stanowić również dekorację naszej posesji. Trzeba jednak pamiętać, że nie każde miejsce nadaje się do wybudowania studni artezyjskiej. Najważniejszy jest oczywiście dostęp do wód artezyjskich, a te znajdziemy głównie na terenach nieckowatych. (wybierz swój dostęp do programu uprawnienia budowlane)

Jak działa studnia artezyjska?

Poruszyliśmy już też temat czystości i jakości, jaką oferuje nam woda artezyjska. Wszystko to zawdzięcza się dobrej izolacji w postaci nieprzepuszczalnych skał. Dzięki tej konkretnej właściwości, do wody podziemnej nie przedostają się żadne zanieczyszczenia czy szkodliwe substancje chemiczne. Jeżeli mamy więc taką możliwość, naprawdę warto zainwestować w budowę własnej studni artezyjskiej. Da nam to nie tylko niezależność, ale i zdrowie. (segregator z aktami prawnymi do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com