fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Specjalność sanitarna

Specjalność sanitarna obejmuje uprawnienia budowlane w zakresie instalacji i urządzeń wentylacyjnych, cieplnych, wodociągowych, kanalizacyjnych  i gazowych. Nieodłącznym krokiem aby rozszerzyć swoje kwalifikacje jest podstawa – dyplom magistra na uczelni wyższej kierunku pokrewnego ze specjalnością. (http://uprawnienia-architektoniczne.com/cennik ) W specjalności sanitarnej mogą to być na przykład studia energetyka, inżynieria gazownicza, wiertnictwo gazu i nafty oraz inżynieria środowiska.

Specjalność sanitarna
Specjalność sanitarna

Niezbędna w karierze jest praktyka zawodowa. Musi ona trwać przynajmniej jeden rok , natomiast na budowie dodatkowo półtora roku. (http://uprawnienia-budowlane.com/cennik )Projektowanie bez ograniczeń wymaga praktyki w czasie jednego roku. Dlatego osoby, które ukończyły studia magisterskie o kierunkach inżynieria środowiska, energetyka, inżynieria gazownicza, wiertnictwo gazu i nafty  oraz odbyły praktykę zawodową półtoraroczną lub trzyletnią na budowie mają prawo ubiegać się o uprawnienia sanitarne do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń.( http://uprawnienia-budowlane.com/egzamin/informacje-o-egzaminie) Stanowi to kolejną zaletę praktycznego wykorzystania wieloletnich studiów.

Dlatego aby nabyć specjalność sanitarną do projektowania i kierowania robotami budowlanymi należy bez wątpienia ukończyć studia magisterskie lub inżynierskie na w/w kierunkach lub magisterskich o kierunku budownictwo. (http://uprawnienia-budowlane.com/uprawnienia-budowlane) Praktyka w takim przypadku wynosi rok na nauce projektowania, półtora roku na budowie. Projektowanie w ograniczonym zakresie istotnie stanowi wymagania takie same lecz czas praktyki na budowie zmniejsza się do roku. Podsumowując o wiele korzystniej dla przyszłej kariery zawodowej jest od razu zrobić uprawnienia w pełnym zakresie, ponieważ różni je zaledwie pół roku dłuższa praktyka.

Wymagane studia

Uprawnienia sanitarne również są w zasięgu możliwości  inżynierów budownictwa, których praktyka zawodowa trwała nie mniej niż 3 lata. (http://uprawnienia-budowlane.com/jednolite-akty-prawne.html) Natomiast czteroletnia praktyka zawodowa pozwala starać się o owe uprawnienia absolwentom techników w następującym kształceniu:

  • sieci i instalacji urządzeń sanitarnych
  • sieci wodnych i kanalizacyjnych
  • energetyk
  • urządzeń sanitarnych
  • sieci gazowych
  • gazownictwa
  • sieci cieplnych
  • inżynierii środowiska i melioracji
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com