fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Specjalizacja konstrukcyjno-budowlana to zdecydowania najpopularniejsza i najbardziej pożądana forma uprawnień budowlanych. Oczywistym jest fakt, że ten rodzaj specjalności daje najwięcej możliwości ścieżek kariery zawodowej w profesji budowlanej. Na zdobycie takich uprawnień pozwala zdobycie wykształcenia wyższego głównie na kierunku budownictwo. ( testy uprawnienia budowlane)

Specjalność konstrukcyjno-budowlana

Uprawnienia konstrukcyjno-budowlane a praktyki

Jak w przypadku każdych uprawnień budowlanych, tak i w przypadku uprawnień w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, niezbędne są praktyki. Aby bez ograniczeń móc kierować przebiegiem prac budowlanych, należy odbyć roczną praktykę w biurze projektowym oraz półtoraroczną praktykę na budowie. Jeśli zaś chodzi o nieograniczoną projektowania konstrukcji budowlanych, praktyki powinny wynosić łącznie dwa lata – rok przy projektowaniu i rok na budowie. ( program przygotowujący do uprawnień budowlanych)

Ograniczone uprawnienia budowlane

Przy uprawnieniach konstrukcyjno-budowlanych, możliwe jest także ich zdobycie w stopniu ograniczonym. Istnieją dwie możliwe kompilacje wykształcenia i praktyki. Pierwszą z nich jest tytuł inżyniera budownictwa, roczna praktyka projektowa oraz półtoraroczna praktyka budowlana.
Drugi wariant opiera się na ukończeniu studiów magisterskich na wymienionych kierunkach: inżynieria środowiska, inżynieria i gospodarka wodna, architektura, architektura i urbanistyka, budownictwo hydrotechniczne. I w tej sytuacji niezbędne są praktyki- jest to odpowiednio rok dla praktyk projektowych i półtora roku dla praktyk budowlanych.

Ograniczone uprawnienia konstrukcyjno-budowlane a kierowanie budowami

Kierowanie procesami budowlanymi w przypadku posiadania ograniczonych uprawnień jest możliwe. Muszą zostać jednak spełnione odpowiednie warunki. Pierwszą opcją jest zdobycie tytułu inżynierskiego na kierunku budownictwa i praktyka zawodowa na budowie, której czas trwania będzie wynosił rok. ( akty prawne do egzaminu na uprawnienia budowlane)
Drugą możliwością jest skończenie studiów architektonicznych, architektoniczno-urbanistycznych, dotyczących inżynierii środowiska, budownictwa hydrotechnicznego czy inżynierii i gospodarki wodnej. Tutaj jednak praktyka zawodowa powinna trwać 3 lata. ( program z aktami na uprawnienia budowlane)

Tytuł technika budownictwa lub technika murarza czy tynkarza także pozwala na ograniczone kierowanie budowami, ale tylko po odbyciu czteroletniej praktyki na budowie.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com