fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Skrzypiące drzwi podczas otwierania i zamykania mogą bardzo drażnić domowników szczególnie w nocy kiedy śpimy. Jednak jest prosty sposób żeby to naprawić. (uprawnienia budowlane konstrukcyjno-budowlane) Skrzypienie drzwi zazwyczaj pochodzi od zawiasów. Chociaż od nowości nie było z tym problemy to po czasie smar znajdujący się w zawiasach traci swoje właściwości. Dodatkowo dostaje się do nich kurz i wilgoć. Powoduje to wzrost tarcia w zawiasach w skutek czego pojawia się skrzypienie. W dalszej części artykułu podpowiemy jak sobie z tym poradzić.

Skrzypiące drzwi - jak nasmarować zawiasy
Skrzypiące drzwi – jak nasmarować zawiasy

Czym nasmarować zawiasy

Obecnie na rynku są dostępne specjalne smary do zawiasów. Może też być to wazelina techniczna lub olej silikonowy a nawet bardzo popularny preparat – WD 40. (uprawnienia budowlane) Preparaty te są bardzo wygodne w użyciu z których ten ostatni jest w aerozolu, co umożliwi aplikację środka prosto do celu. Warto przy okazji wizyty w sklepie zaopatrzyć się w folie, która zabezpieczymy podłogę pod drzwiami.

Jak przygotować drzwi do smarowania zawiasów

Należy unieść skrzydło drzwiowe tak by zawiasy się rozsunęły. Następnie pod drzwi podsuwamy listewkę która utrzyma je w górze w czasie kiedy będziemy smarować zawiasy. Wtedy tez zabezpieczamy podłogę folia aby nie pobrudzić jej smarem. W kolejnym kroku wprowadzamy smar w szczelinę w zawiasach . Jeżeli wypłynie nam nadmiar środka smarującego, należy pozbyć się go przy pomocy szmatki. Na końcu wyciągamy listewkę spod drzwi i opuszczamy skrzydło, a następnie kilkukrotnie otwieramy i zamykamy drzwi w celu lepszego rozprowadzenia smaru w zawiasach. (akty uprawnienia budowlane)
Trzeba zwrócić uwagę na to że przy podnoszeniu drzwi, mogą one zsunąć się z zawiasów a ich ponowne założenie może być kłopotliwe. Warto wtedy poprosić druga osobę do pomocy.
Jeżeli nie jesteśmy w stanie unieść drzwi możemy spróbować nasmarować zawiasy doraźnie. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie WD-40 który ma świetne właściwości penetrujące. Dodatkowo łatwa aplikacją przy pomocy dołączonej rurki, umożliwi łatwe wstrzykniecie smaru w trudno dostępne miejsce. Preparat ten dobrze wnika w szczeliny, usuwając przy tym wilgoć oraz redukując piski do zera tworząc cienką warstwę smarującą. Trzeba pamiętać że przy użyciu tego preparatu, może go wypłynąć zdecydowanie więcej niż potrzeba. Warto wcześniej sprawdzić pod jakim ciśnieniem i jak dużo preparatu wypłynie przy delikatnym wciśnięciu . Pomoże nam to zapobiec ewentualnemu zabrudzeniu ścian i ościeżnic. (uprawnienia budowlane elektryczne)

Smarowanie zamka w drzwiach

Jeżeli już poradziliśmy sobie z zawiasami można dodatkowo nasmarować zamek, by jeszcze płynniej chodził. Jak to zrobić? Smarujemy ruchoma część zamka przy naciśniętej klamce. Umożliwi to lepsze rozprowadzenie preparatu wewnątrz mechanizmu. Oczywiście po zakończeniu aplikacji należy przetrzeć szmatką nadmiar oleju. (uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com