fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Samoprzylepne membrany do hydroizolacji budynków

Aplikując bitumiczne samoprzylepne typy membran, gdy na zewnątrz panują obniżone temperatury dużą uwagę należy zwrócić na kilka ważnych aspektów. Podłoże musi zostać w odpowiedni sposób przygotowane. Oznacza to, że musi być ono czyste i w poprawny sposób zagruntowane. Nawet w temperaturze poniżej poziomu 0°C takie gruntowanie można przeprowadzić bez problemu poprzez zastosowanie specjalnych gruntujących środków. Kiedy na dworze pojawia się mgła albo szadź należy wstrzymać się z wykonywaniem budowlanych prac. Membranę do momentu jej zaaplikowania powinno przechowywać się w pokojowej temperaturze bądź takiej, która jest zbliżona do niej. Arkusze membrany należy odpowiednio docisnąć i ułożyć. Zachowany zakład nie może wynosić mniej od 10 cm w miejscu łączenia się z sąsiednim arkuszem.  (uprawnienia budowlane program) 

Samoprzylepne membrany do hydroizolacji budynków
Samoprzylepne membrany do hydroizolacji budynków

Zimowe masy KMB

Alternatywą dla mas zimowych KMB są najnowsze rodzaje generacji hydroizolacyjnych powłokowych materiałów. Takimi materiałami są uszczelniające polimerowe elastyczne masy. Taki produkt to połączenie właściwości, jakie mostkują rysy, uszczelniających szlamów mineralnych i grubowarstwowych bitumicznych powłok modyfikowanych sztucznymi tworzywami. To wszystko sprawia, że taki produkt można stosować w każdym z zakresów budowlanych hydroizolacji. Użycie hybrydowego specjalnego rodzaju spoiwa stwarza możliwości, w których uniezależnia się proces tworzenia się szczelnego rodzaju powłoki od atmosferycznych warunków.. (uprawnienia budowlane segregator)  

Uszkodzenia membran

Membrany o typie KSK cechują się łatwością w związku z pojawianiem się uszkodzeń. Są one także wrażliwe w związku z działaniem promieni UV.  (uprawnienia budowlane cennik)  To powoduje, że po ich ułożeniu należy zapewnić im ochronę poprzez wykonanie odpowiedniej osłony dla tej warstwy. Kiedy na zewnątrz odnotowuje się obniżone temperatury, niemożliwe praktycznie staje się stosowanie powłokowych izolacji, które nakłada się w półpłynnej bądź płynnej formie. Wyjątkiem są tu zimowe masy KMB. Są to bitumiczne masy grubowarstwowe modyfikowane za pomocą polimerów. To produkty, w których zachodzi reakcja dwóch odmiennych komponentów. Pierwszym z nich jest bitumiczna emulsja, która posiada obniżoną temperaturę na zamarzanie. Drugim komponentem jest reakcyjny proszek. Pozwalają one razem stworzyć powłokową izolację przy temperaturze do -5°C.  Gruntowanie podłoża przeprowadza się tu przy normalnej temperaturze, albo też bezpośrednio przed przystąpieniem do uszczelniających prac. (uprawnienia budowlane 2022) 

Grubowarstwowe masy bitumiczne

Inaczej niż w przypadku membran o typie KSK stosowanie bitumicznych mas grubowarstwowych stwarza możliwość wykonania oprócz przeciwwilgociowych izolacji, również izolacji wodochronnych. Jednak w odróżnieniu od innych rodzajów rolowych hydroizolacji pozwala ona stworzyć powłokę bezszwową, która nie będzie posiadać połączeń. Nie będzie przez nią przesiąkać woda, a połączenia w krytycznych miejscach będą nieskomplikowane i pewne. Do takich krytycznych miejsc zalicza się miejsca przyłącz instalacji, połączenia ścian z fundamentową ławą czy dylatacyjne szczeliny. Do wad grubowarstwowych bitumicznych mas zalicza się długi czas związany ze schnięciem. Wynosi on około trzy dni przy temperaturze na poziomie +5°C. Kiedy mamy do czynienia z temperaturą poniżej 0°C, w takim wypadku czas schnięcia wydłuża się do tygodnia.  (uprawnienia budowlane kontakt) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com