fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Rury stalowe jakie wysunięte są powyżej dachu, przykładowo maszty antenowe, da się uszczelnić w styku z okryciem, tylko że podczas używania mankietu z kołnierzem z blachy ocynkowanej warto wyższą krawędź ściągnąć ściągaczem. Mankiet z kołnierzem z blachy ocynkowanej poleca się wykorzystywać w okryciach blaszanych i z kafli albo dachówek. (uprawnienia budowlane kontakt) Podczas okrywania papowego da się go stworzyć z blachy stalowej o obszerności 2mm, przyspawanej do rury widniejącej powyżej dachu. Pokrywa włazu musi zostać okryta pełną blachą, bez rozdzielania o obszerności chociaż 0.5mm. Ramę włazu warto ochronić blachą na pełnym obwodzie, robiąc wywinięcie pasa blachy na okrycie z kierunku okapu, a poniżej okrycie z reszty trzech kierunków. (uprawnienia budowlane 2021)

Rury stalowe
Rury stalowe

Punkty wnikania podpórek

Punkty wnikania podpórek okryciem muszą zostać uszczelnione dzięki odwróconym lejkom z blachy, przylutowanych do blachy oraz podpórek. W okryciach dachówkowych albo z kafli azbestowo-cementowych warto zawrzeć prace dekarskie oraz blacharskie poniżej lejek odpowiednio przyciętych kawałków blachy, umieszczając je pod kafle górne. Na dachach żelbetowych okrytych papą warto umieszczać podpórki stalowe w kozłach betonowych, w formie stożka o płaszczyźnie 12 cm i rosłości 8cm. (uprawnienia budowlane program) Kozły takie dokleja się do pokrycia dzięki lepikowi asfaltowemu na ciepło. Części metalowe o widocznej masie potrzebują umiejscowienia w stropach, więc wnikają pokryciem. Uszczelnienie ich w styku z okryciem papowym bywa możliwe przez wykorzystanie kołnierzy wcześniej dostawionych do masztu, na jakie nanosi się rzędy okrycia, a na styku z masztem nadprogramowo nanosi się kit asfaltowy. Na okryciu blaszanym wykorzystuje się blisko masztu lejki z blachy przyspawane do okrycia i masztu.

Odpowietrzniki z blachy ocynkowanej

Umieszczane na piony kanalizacji sanitarnej, muszą zostać wyposażone w specjalne kołnierze z identycznej blachy. Kołnierze muszą zostać dokładnie zestawione z okryciem dachu. (akty prawne uprawnienia budowlane) Podczas okrycia blaszanego, kołnierz posiada rozpiętość blisko 3cm i bywa na pełnym obwodzie przymocowany do okrycia. Podczas pokrycia z dachówek albo kafli azbestowo-cementowych kołnierz musi posiadać rozpiętość chociaż 15cm z trzech kierunków i trochę więcej od kierunku odboju. Podsuwa się go pod kafle z boku i od góry, a wypuszcza na okrycie z dołu czyli okapu. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Kołnierz z blachy ocynkowanej o obszerności minimalnej 0.5mm musi posiadać rozpiętość chociaż 15cm, a jego element odchylony musi posiadać formę stożka ściętego, pod jaki podczas montażu nanosi się kit uszczelniający i przyciska do pierwszego rzędu papy.

Krawędzie mankietu

Górne krawędzie mankietu muszą być idealnie przymocowane na pełnym obwodzie spoiwem lutowniczym, jaki posiada chociaż 50% cyny. (program egzaminu na uprawnienia) W tych czasach coraz częściej robi się stropodachy, powyżej jakich umieszcza się piony z rur żeliwnych, jakie wymagają innej metody uszczelnienia w styku z okryciem. W sytuacji w jakiej da się korzystać z rozwiązania, mianowicie uszczelnienie styku rury z okryciem dzięki mankietowi z kołnierzem blachy, wsadzonym wśród rzędy okrycia. Wyższe krawędzie mankietu i jego styk z wyższym rzędem papy warto dodatkowo uszczelniać kitem Bitizol KF albo SB.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com