fbpx
Przejdź do treści
program
Uprawnienia Budowlane

Wprowadzenie

Rozporządzenie dotyczące samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie weszło w życie 11 września 2014r. dzięki Ministerstwu Infrastruktury. Dokument ten porządkuje wszystkie najistotniejsze kwestie dotyczące nabywania uprawnień budowlanych na terenie naszego kraju. Warto więc pochylić się nad tym rozporządzeniem, najlepiej już na samym początku naszej drogi po uprawnienia budowlane. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Rozporządzenie dotyczące samodzielnych funkcji technicznych – kierunki studiów

Rozporządzenie w sprawie pełnienia samodzielnych funkcji określa dokładnie wymagania, które należy spełnić ubiegając się o nadanie uprawnień. Znajdziemy tam więc informacje o potrzebnym wykształceniu. Określają one między innymi odpowiedniość bądź pokrewność kierunków dla każdej ze specjalności uprawnień. Mieszczą się tam również informacje o rodzaju i zakresie przygotowania zawodowego. Tylko dzięki dobrze zdobytemu doświadczeniu, w naszej przyszłej pracy jako osoba samodzielnie pełniąca funkcje techniczne będziemy profesjonalistami. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Rozporządzenie dotyczące samodzielnych funkcji technicznych – tytuł zawodowy

Rozporządzenie skupia się także na zawodach związanych z budownictwem. Gdy otrzymamy w którymś z nich tytuł technika lub mistrza, możemy ubiegać się o nadanie niektórych specjalności, oczywiście w ograniczonym zakresie. Rozporządzenie wykazuje też listę specjalizacji, o jakie możemy się ubiegać w niektórych specjalnościach. (segregator z aktami prawnymi do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Weryfikacja wykształcenia i praktyki zawodowej

Omawiane rozporządzenie określa dokładnie jak weryfikuje się wykształcenie oraz odpowiednią praktykę zawodową. Przepisy opisują, jak należy udokumentować te dwa procesy. Dokument ten wskazuje również w jaki sposób przeprowadza się egzamin na uprawnienia budowlane. Mówi między innymi o tym, że sprawdza znajomość całego procesu budowlanego a także umiejętność wykorzystywania zdobytej wiedzy technicznej w praktyce. (testy uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

DARMOWY PORADNIK
Podejdź do egzaminu na Uprawnienia Budowlane

Z poradnikiem otrzymasz wypełniony wzór zbiorczego zestawu praktyk oraz inne dokumenty.

Odkryj wiele ciekawych informacji o promocjach i nie tylko…

Nie zwlekaj, zapisz się do darmowej listy użytkowników i otrzymaj od nas specjalnie przygotowany poradnik.