fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Wprowadzenie

Rozporządzenie dotyczące samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie weszło w życie 11 września 2014r. dzięki Ministerstwu Infrastruktury. Dokument ten porządkuje wszystkie najistotniejsze kwestie dotyczące nabywania uprawnień budowlanych na terenie naszego kraju. Warto więc pochylić się nad tym rozporządzeniem, najlepiej już na samym początku naszej drogi po uprawnienia budowlane. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Rozporządzenie dotyczące samodzielnych funkcji technicznych – kierunki studiów

Rozporządzenie w sprawie pełnienia samodzielnych funkcji określa dokładnie wymagania, które należy spełnić ubiegając się o nadanie uprawnień. Znajdziemy tam więc informacje o potrzebnym wykształceniu. Określają one między innymi odpowiedniość bądź pokrewność kierunków dla każdej ze specjalności uprawnień. Mieszczą się tam również informacje o rodzaju i zakresie przygotowania zawodowego. Tylko dzięki dobrze zdobytemu doświadczeniu, w naszej przyszłej pracy jako osoba samodzielnie pełniąca funkcje techniczne będziemy profesjonalistami. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Rozporządzenie dotyczące samodzielnych funkcji technicznych – tytuł zawodowy

Rozporządzenie skupia się także na zawodach związanych z budownictwem. Gdy otrzymamy w którymś z nich tytuł technika lub mistrza, możemy ubiegać się o nadanie niektórych specjalności, oczywiście w ograniczonym zakresie. Rozporządzenie wykazuje też listę specjalizacji, o jakie możemy się ubiegać w niektórych specjalnościach. (segregator z aktami prawnymi do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Weryfikacja wykształcenia i praktyki zawodowej

Omawiane rozporządzenie określa dokładnie jak weryfikuje się wykształcenie oraz odpowiednią praktykę zawodową. Przepisy opisują, jak należy udokumentować te dwa procesy. Dokument ten wskazuje również w jaki sposób przeprowadza się egzamin na uprawnienia budowlane. Mówi między innymi o tym, że sprawdza znajomość całego procesu budowlanego a także umiejętność wykorzystywania zdobytej wiedzy technicznej w praktyce. (testy uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.