fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Na czym polega proces rozliczania praktyki zawodowej?

Aby zdobyć uprawnienia budowlane, konieczne jest odbycie praktyk zawodowych. Należy pamiętać, że czas ten nie opiera się jedynie na zdobywaniu doświadczenia. Owszem, jest to bardzo ważne, ale czas trwania praktyk budowlanych w niektórych przypadkach dochodzi nawet do trzech lat. Przez ten czas praktykanta obowiązuje umowa. Nie ma problemu, gdy jest to umowa o pracę. (programy do uprawnień budowlanych)

Sprawa komplikuje się nieco przy innym typie umowy, na której bazują warunki zatrudnienia praktykanta. Komplikacja ta zależy nie tylko od sytuacji zawodowej osoby ubiegającej się o uprawnienia budowlane. Ważną kwestią jest też podejście okręgowej komisji kwalifikacyjnej do zasad rozliczania praktyk zawodowych. Niestety, często dzieje się tak, że podejście te zdecydowanie odbiega od interpretacji, której podejmuje się Krajowa Komisja Kwalifikacyjna. ( program jednolite akty prawne na egzamin uprawnienia )

Jakie są zasady rozliczania praktyki zawodowej?

Osoba, która ubiega się o uprawnienia budowlane, powinna nieco zaznajomić się z podstawowymi zasadami rozliczania praktyki zawodowej. Najlepiej byłoby w tym celu udać się do swojej komisji kwalifikacyjnej i zapoznać się z jej punktem widzenia. Dzięki temu, praktykant będzie wiedział, na czym stoi i jak będzie wyglądać rozliczenie czasu jego praktyk.

Najważniejsza wiedza dla praktykanta jest taka, że okres czasu trwania praktyki liczy się w tygodniach. Każdy tydzień to 5 dni. Ważne jest jednak to, że tydzień praktyk zawodowych nie musi bazować na zasadzie standardowego tygodnia roboczego. Tydzień praktyk nie musi odbywać się od poniedziałku do piątku.

Kolejną sprawą, jakiej świadomość musi mieć praktykant, to czas trwania jednego dnia pracy, W tym miejscu nie warto kombinować i liczyć go zgodnie z Kodeksem Pracy. Z Kodeksu pracy bowiem jasno wynika, że jeden dzień roboczy ma 8 godzin, w związku z czym jeden tydzień roboczy będzie liczył sobie 40 godzin. (wydrukowane akty prawne na egzamin na uprawnienia budowlane)

Z prostego rachunku wynika więc, że pełen rok praktyk liczony jest jako 52 tygodnie: każdy tydzień po 5 dni, każdy dzień po 8 godzin.

Umowa o pracę na pół etatu

Wyżej opisany sposób wyliczenia komplikuje się nieco w przypadku, gdy umowa o pracę została zawarta na pół etatu. Z logicznego punktu widzenia czas trwania praktyk wydłuża się proporcjonalnie. Jeżeli jeden rok praktyk w pełnym wymiarze pracy trwa 52 tygodnie, to, aby ten sam czas ich trwania przy połowie etatu, należy wydłużyć praktyki dwukrotnie. (jak wygląda egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.