fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Przecinanie strun za pomocą mechanicznych urządzeń

Przecinanie strun mechanicznymi urządzeniami jest bardzo powszechne w budownictwie (uprawnienia budowlane 2021). Urządzenia te mają stalowe tarcze z karborundowym obrzeżem. Poruszają się one po szynowym torze. Struny przecina się z prędkością 4,4 do 1,4 m/min. Szybkość zależy od liczby oraz od średnicy, jaką mają sprężające cięgna. Maszyna ma ciężar na poziomie 3,1 tony. Jej wysokość wynosi 2 metry, szerokość 4,8 metra a długość kształtuje się na poziomie 18,6 metrów. Zanim rozpocznie się produkcyjny cykl należy na torze produkcyjnym ustawić trzpienie, które będą nawijać struny. Rozmieszcza się je w zależności od typu danego elementu, rozkładu sprężającego zbrojenia oraz w zależności od średnicy, jaką mają struny.

za pomocą mechanicznych urządzeń
za pomocą mechanicznych urządzeń

Co wpływa na wybór odpowiedniej technologii produkcyjnej?

Na wybór produkcyjnej technologii przy wielkoprzestrzennych elementach wpływa konstrukcyjny układ przestrzennego elementu oraz ich rodzaj. Najczęściej stosowanymi wielkoprzestrzennymi elementami w branży budowalnej są sanitarne rodzaje kabin. Należą do nich WC oraz łazienki (program na uprawnienia budowlane). Innymi stosowanymi elementami są kuchenne izby, dwu oraz trzyizbowe mieszkania wyposażone w łazienkę i kuchnię, schodowe klatki czy korytarzowe segmenty.

Urządzenia stosowane podczas cyklu produkcyjnego

Wszystkie czynności podczas produkcyjnego cyklu wykonują mechaniczne urządzenia oraz agregaty (egzamin ustny na uprawnienia budowlane). Czynności te wykonuje się na trzech torach. Można powiedzieć, że taki rodzaj rozwiązania stanowi produkcję całkowicie zmechanizowaną. Pracujące agregaty wykazują pełne zautomatyzowanie w czasie wykonywania operacji. Termiczna obróbka została skrócona tu do minimum. Chcąc uzyskać wytrzymałość betonu na poziomie 400kG/cm po upływie 2 godzin wpływającym czynnikiem jest tu wysoki poziom temperatury termicznej obróbki, która to wynosi powyżej 100°C. Innym czynnikiem, jaki wpływa na szybkie osiągnięcie wytrzymałości betonu jest wilgotna konsystencja betonowej mieszanki o wodocementowym niskim współczynniku, nanoszenie betonowej mieszanki, którą podgrzewa się do ok. 50°C na roboczy tor mający temperaturę 40°C oraz wpływ ma też silny poziom zagęszczenia betonu.

Jakie czynności odbywają się w związku z cyklem produkcyjnym?

Jeżeli mamy już przygotowane produkcyjne tory następuje właściwy cykl związany z produkcją (uprawnienia budowlane – egzamin). Jako pierwsze ma miejsce nawijanie naprężonych oraz wydłużonych cięgien przez zbrojące rodzaje agregatów oraz oczyszczanie i smarowanie ich formujących części. Następnie betonujący agregat formuje elementy a po uformowaniu zostają one przykryte gumową płachtą. W dalszym etapie elementy w formach poddaje się cieplnej obróbce, gdzie za pomocą przepływu oleju temperatura osiąga wartość 120-140°C w zabetonowanych grzejnych rejestrach. Beton ma wytrzymałość 400 kG/cm² po obróbce przez 2-3 godziny. Następnie gumową płachtę nawija się na rolę i poprzez zwolnienia trzpieni oraz przesunięcie strun przenosi się sprężające siły na beton. Na końcu gotowe elementy zdejmuje się przy użyciu suwnicy i przenosi na stanowisko wykończeniowe. Tam sprawdza się elementy i kompletuje. Ostatnim etapem jest ich transport szynowymi wózkami na skład.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com